Kovo 25-ąją katalikų pasaulis mini Apsireiškimo Šv. Mergelei Marijai dieną, dar vadinamą Viešpaties Apreiškimu arba Blovieščiais. Ši diena yra viena svarbiausių katalikiškame liturginiame kalendoriuje, nes ji simbolizuoja Dievo įsikūnijimo pradžią – būtent šią dieną arkangelas Gabrielius paskelbė Mergelei Marijai, kad ji taps Jėzaus Kristaus motina.
Naujajame Testamente, evangelijoje pagal Luką (1,26), pasakojama, kad Dievas siuntė angelą Gabrielių apreikšti Mergelei Marijai, jog ji nuo Šventosios Dvasios pradės ir pagimdys Dievo Sūnų. Marija paklausė: „Kaip tai įvyks, jeigu aš nepažįstu vyro?“. Angelas atsakė: „Šventoji Dvasia nužengs ant tavęs ir Aukščiausiojo galybė pridengs tave savo šešėliu…“. Tuomet Marija atsakė: „Štai aš Viešpaties tarnaitė, tebūna man, kaip tu pasakei“. Ir angelas pasitraukė.
Apsireiškimo šventė turi gilias religines ir kultūrines tradicijas. Šią dieną tikintieji dalyvauja iškilmingose mišiose, bažnyčiose skamba specialios maldos ir giesmės. Kai kuriuose Lietuvos regionuose išlikę papročiai, kuomet šeimos renkasi kartu melstis, skaityti Bibliją ar tiesiog pabūti drauge, prisimenant šio įvykio reikšmę.
Istoriškai ši diena buvo svarbi ir liaudies kalendoriuje, nes buvo laikoma pavasario simboliu – žmonės tikėjo, kad šią dieną prasideda tikrasis gamtos atbudimas. Kaimo bendruomenėse buvo paplitęs tikėjimas, kad oras šią dieną lemia būsimą vasarą: jei oras geras – bus palankūs metai žemės ūkiui.
Apsireiškimo Šv. Mergelei Marijai diena yra reikšminga ne tik religiniu požiūriu, bet ir simboliškai – ji žymi viltį, naują pradžią ir tikėjimą stebuklu. Ši šventė primena, kad kiekvieno žmogaus gyvenime yra vietos tikėjimui ir pasitikėjimui aukštesnėmis jėgomis, kurios suteikia jėgų ir ramybės net sudėtingiausiomis gyvenimo akimirkomis.
Šaltinis: MadeinVilnius.lt, TV3.lt