Konservatoriai ketina grįžti prie įstatymo projekto, kuriuo siekiama teisiškai pripažinti Lietuvos komunistų partiją nusikalstama organizacija. Projekto iniciatorius parlamentaras Audronius Ažubalis teigia, kad artimiausiu metu įstatymo projektas bus įregistruotas ir Seimui pateiktas pavasario sesijos metu.

„Istorinis teisingumas reikalauja, kad Lietuvos okupacijos periodas būtų įvertintas. Mes dabar tik kalbame, kad okupacija, bet juridiškai mes nesame įvardinę, iš kur ji atsirado, kas ta okupacija. Ir pradėkime nuo to, kad 1998 metais Seimas pripažino nusikalstamas organizacijas MGB, KGB, NKVD kaip organizacijas, kurios yra nusikalstamos, ir kartu priėmė tam tikrą normatyvinį aktą, kad 10 metų šitų organizacijų darbuotojams nebūtų leista dalyvauti politinėje veikloje, valstybės gyvenime“, – Eltai teigė A. Ažubalis.

„Ir čia toks paradoksas, nes šitos organizacijos, taip, jos buvo, jos yra nusikaltėliškos, tačiau jie yra vykdytojai. O įkvėpėjai ir organizatoriai viso to tai juk yra Komunistų partija“, – pridūrė jis.

Todėl, pasak politiko, ir yra parengtas įstatymo projektas, kurio tikslas yra teisiškai pripažinti Lietuvos komunistų partijos veiklą nusikalstama organizacija.

„Mūsų šio įstatymo tikslas yra pateikti teisinį įvertinimą šios organizacijos, kad tai yra nusikalstama organizacija. Ir kartu įvesti tam tikrą normatyvą, kad tie, kurie dirbo Centro komitete Lietuvos Komunistų partijos ar dirbo rajoninės struktūrose lyderiais, kad jiems (…) dalyvaujant rinkimuose, būtų nurodyta apie buvimą nusikalstomos organizacijos nariu“, – sakė Seimo narys.

A. Ažubalis atkreipia dėmesį, kad šis projektas jau buvo parengtas ir pateiktas 2017 m., tačiau, pasak jo, tuometinis Seimas jo nepriėmė.

„Skvernelio Vyriausybė to nepadarė, todėl mes su kolega Laurynu Kasčiūnu pateikėme savo įstatymo projektą, kurį norime dabar pagaliau ir realizuoti, užbaigti“, – paaiškino parlamentaras.

„Mes dabar kalbame apie pasipriešinimą totalitariniam, komunistiniam režimui kaip Kinija, pavyzdžiui, palaikome Taivaną, piktinamės komunistų diktatūra Kuboje arba Venesueloje, o patys nesame įvertinę šito“, – taip pat akcentavo jis.

A. Ažubalis viliasi, kad šį įstatymo projektą pavyks Seimui pateikti pavasario sesijos metu.

„Mes artimiausiu metu šį įstatymo projektą įregistruosime, tikimės pavasario sesijoje jį pateikti Seimui“, – sakė parlamentaras.

Šio įstatymo projekto iniciatoriai yra Seimo konservatoriai A. Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas.

Įstatymo projektu siūloma nustatyti, kad Lietuvos komunistų partija yra pripažįstama nusikalstama organizacija, 1940–1941 metais ir 1944–1990 metais SSRS okupuotoje Lietuvos Respublikoje įtvirtinusi diktatūrą, veikusi kaip paklusni ir iniciatyvi Sovietų Sąjungos komunistų partijos valios reiškėja ir įgyvendintoja srities organizacijos teisėmis.

Siekiama teisiškai įtvirtinti, kad Lietuvos komunistų partija yra atsakinga už šias SSRS okupacinės valdžios priemones: Lietuvos piliečių genocidą, nusikaltimus žmoniškumui, karo nusikaltimus, įskaitant masines represijas, terorą, baudžiamąsias akcijas, trėmimus, kovotojų už Lietuvos laisvę, taip pat civilių gyventojų naikinimą, režimo priešininkų kalinimą ir kankinimą, kitokį jų persekiojimą.

Įstatymo projektu siekiama įtvirtinti ir tai, kad Lietuvos komunistų partija atsakinga už sovietizaciją, okupuotos Lietuvos piliečių ir juridinių asmenų turto nacionalizavimą ir konfiskavimą, prievartinę kolektyvizaciją, prievartinę mobilizaciją į SSRS kariuomenę, ateizaciją, cenzūrą, kultūros ir religijos paminklų naikinimą ir kitokį pagrindinių žmogaus teisių ir laisvių paneigimą.

Taip pat siūloma nustatyti, kad buvę LKP Centro Komiteto (LKP CK) nariai ir sekretoriai, buvę kandidatai į LKP CK narius, LKP CK Prezidiumo nariai, LKP CK biuro nariai, kandidatai į LKP CK biuro narius, buvę LKP CK instruktoriai, skyrių vedėjai ir jų pavaduotojai ir kiti vadovybei priklausę asmenys, pageidaujantys būti kandidatais į prezidentus, Seimo narius, Europos Parlamento narius, savivaldybės tarybos narius ar merus, savo anketose ir biografijose turėtų nurodyti savo priklausomybę minėtoms struktūroms.

Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

17 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar vis dar reikalingas paminklas Lukiškių aikštėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.