Prieš kelis metus buvo atliktas visuomenės tyrimas, kurio metu paaiškėjo, kad daugiau nei pusė lietuvių dantis tvarkosi privačiose odontologijos klinikose. Iki šiandien situacija nelabai pasikeitė, todėl kyla klausimas, kodėl žmonės mieliau renkasi privačias odontologijos klinikas ir yra pasiruošę mokėti gana didelius pinigus už suteiktas paslaugas, o apie valstybines net nenori pagalvoti?

Kokybė verta paskutinio cento

Žinoma, praėjo tie laikai, kai po apsilankymo valstybiniame odontologijos kabinete, danties plomba iškrisdavo jau kitą dieną, tačiau kokybės atžvilgiu tokios valstybinės gydymo įstaigos dar gerokai nusileidžia privačioms.  Taigi, natūraliai kyla klausimas, kur problema? Ar poliklinikose dirba žemesnės kvalifikacijos odontologai? Ne, tiesiog kiekviena privati odontologijos klinika Vilniuje patiria milžinišką konkurenciją, todėl „ginkluojasi“ pažangiausiomis technologijomis, naudoja aukščiausios kokybės odontologines medžiagas, kad sugebėtų pritraukti ir išlaikyti kiekvieną klientą. Tokios investicijos gana brangiai atsieina, todėl privataus odontologo paslaugos tikrai nėra pačios pigiausios, nepaisant to  vilniečiai labiau linkę pirmenybę teikti kokybei.

Varginančios eilės

Gyvenant sparčiu tempu, visiškai nesinori brangaus laiko švaistyti eilėje prie odontologo kabineto, o jei skauda dantį, tai laukimas tampa nebepakeliama kančia. Tad laiko požiūriu bet kuri privati odontologijos klinika Vilniuje yra patrauklesnis pasirinkimas, lyginant su valstybine medicinos įstaiga, kurioje eilės niekaip nemažėja. Žinoma, čia negalima kaltinti odontologų, tiesiog sveikatos apsaugos mechanizmas Marijos žemėje kolkas veikia prastai.

Netinkamas požiūris į pacientą

Kartas nuo karto žiniasklaidoje iškyla pasipiktinusių pacientų skundai dėl gydytojo aplaidumo, atsainaus požiūrio, nesugebėjimo bendrauti ar nenoro įsiklausyti į žmogaus problemas. Valstybinei odontologijos kabinetai nėra išimtis ir čia pasitaiko įvairaus plauko specialistų, kurie nori kuo greičiau atsikratyti paciento, paniškai bijančio dantų gręžimo ir skausmo. Tiesa, visų odontologų nereiktų kišti į vienus rėmus, tačiau reiktų atminti, kad ir šaukštas deguto gali sugadinti medaus statinę. Tuo tarpu, privati odontologijos klinika užtikrina aukščiausio lygio malonų aptarnavimą, nes kiekvienas pacientas yra labai brangus ir reikalingas.

Ar situacija ateityje keisis? Vargu, jei nepasikeis valstybės ir gydymo įstaigų požiūris į paprastą žmogų, prioritetai ir po ilgų darbo metų gydytojai nepamirš, ką jiems reiškia Hipokrato priesaika.

Domina dantų tiesinimas Vilniuje ? Kreipkitės į privačias gydymo įstaigas ir drąsiai teiraukitės apie teikiamas ortodontinio gydymo galimybes.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar keliaujantys kiemeliai prisidėjo prie Naujamiesčio humanizavimo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist