Pastebėta, kad prekybos tinklus valdančios bendrovės mažesniuose miestuose ir sostinėje daugeliui identiškų prekių taiko skirtingas kainas. Kitaip sakant, kasdienės, visiems įprastos prekės regionuose kainuoja brangiau, palyginti su tų pačių prekių kainomis didesniuose miestuose.

Mažesnė konkurencija – didesnės kainos

Galimybė nusipirkti būtiniausių maisto produktų, jų įvairovė, populiariausioms prekėms taikomi specialūs pasiūlymai, nuolaidos ir strategiškai palankios apsipirkimui vietos – visa tai siūlo tiek didžiuosiuose Lietuvos miestuose, tiek regionuose įsikūrusios maisto prekių parduotuvės. Vilniuje, esant nemažam prekybos tinklų konkurencingumui, į rinką taip pat sėkmingai įžengė ir 10 parduotuvių atidarė Vokietijos mažmeninės prekybos maisto produktais mažų kainų įmonė „Lidl“. Tačiau kai kurios maisto prekės prekybos tinkle „Maxima“ regioniniuose miestuose tampa panašios į prabangos produktus, kuriuos įsigyti čia kainuoja kur kas brangiau negu šalies sostinėje.

Regionuose brangiau

Remiantis Lietuvos statistikos departamento duomenimis, mėnesinis darbo užmokestis Utenos apskrityje praėjusių metų ketvirtame ketvirtyje atskaičius mokesčius siekė 640.3 euro, o Vilniaus apskrityje, darbo užmokestis buvo  692.6 euro. Duomenys rodo, kad regionuose gyvenančių asmenų pragyvenimo lygis yra mažesnis negu dirbančių sostinėje. Kovo 21 dieną Molėtų, Ukmergės ir Vilniaus „Maxima“ parduotuvėse buvo užfiksuotos identiškų maisto produktų kainos, kurios regionuose buvo brangesnės nuo 3 iki 31 cento. Atrodytų, jog mažesniuose miestuose nėra atsižvelgiama į pirkėjų perkamąją galią, o kainos yra koreguojamos. Kainų palyginimui buvo pasirinkti populiarūs ir dažnai lietuvių šeimose vartojami maisto produktai: kalakutienos krūtinėlė, virtos dešrelės, varškė, rauginti kopūstai, smulkinta jautiena, pistacijos, šaltai rūkyta dešra, šaltai rūkyta arba sūdyta lašiša, netikras zuikis, karštai rūkytos „Medžiotojų“ dešrelės, tuno gabaliukai savo sultyse ir kitos prekės.

Maisto produktų palyginimas

Kilogramas kalakutienos krūtinėlės vienoje sostinės „Maxima“ parduotuvėje kainuoja 6.24 euro, to paties prekybos tinklo parduotuvėje Ukmergėje – 6.55 euro. Identiškų produktų kainų skirtumas – 31ct.  80g kumpio Vilniuje kaina yra 7 centais pigesnė negu „Maxima“ parduotuvėse Molėtuose ir Ukmergėje. Taip pat nustebina šaltai rūkytos arba sūdytos lašišos kaina. Vilniuje esančioje parduotuvėje už 170g  lašišos tektų sumokėti 16 centų mažiau negu už tą pačią prekę regionuose. Vilniaus „Maximoje“ ji kainuoja 3.28 euro, o tas pats produkto kiekis mažesniuose miestuose – 3.44 euro. Dar vienas dažnai lietuvių šeimose vartojamas produktas – 720g virtų „Gaspadoriaus“ dešrelių, kurių kaina sostinės parduotuvėje siekia 2.78 euro, o Molėtuose ir Ukmergėje – 2.86 euro. 1 kg raugintų kopūstų, 500g liesos arba 9% riebumo varškės, 1kg smulkintos jautienos, 300g karštai rūkytų „Medžiotojų“ dešrelių mažesniuose miestuose už sostinėje parduodamus tuos pačius produktus yra brangesni 4 centais, o štai tuno gabaliukai – 5 centais. Ukmergėje 200g skrudintų ir sūdytų pistacijų „Kalifornija“ pakelis gali greitai pasiekti 3eur ribą. Vilniuje produkto kaina – 2.78 eur, regionuose – 2.92 eur. 11ct skirtumas pastebimas 350g kiekio šaltai rūkytos dešros „Gaspadorius“ „Maxima“ parduotuvėse sostinėje ir mažesniuose Lietuvos miestuose. Už netikrą zuikį sostinės prekybos centre sumokėtumete 1.69 euro, regionuose – 1.76 euro.

Kodėl sumokama brangiau?

Kainų palyginimas atskleidė, jog tokio paties kiekio, prekinio ženklo, vienodos pakuotės maisto produktai regionuose kainuoja nevienodai. Žemesnį pragyvenimo lygį regionuose mažina ir prekybininkų rinkodara. Nėra atsižvelgiama į regiono gyventojų perkamąją galią, o esant mažesnei prekybos tinklų konkurencijai regioniniame mieste, kainos yra koreguojamos. Mažesniuose miestuose gyvenantys žmonės turi plačiau atverti savo pinigines ir už to paties prekybos tinklo „Maxima“ analogiškas prekes sumokėti brangiau.

Maisto produktai Kaina Vilniuje Kaina regionuose
1.     Virtos dešrelės „Gaspadoriaus“ 720g 2.78 eur 2.86 eur
2.     Šaltai rūkyta dešra „Gaspadoriaus“ 350g 3.78 eur 3.89 eur
3.     Netikras zuikis 1.69 eur 1.76 eur
4.     Skrudintos ir sūdytos „Kalifornija“ pistacijos 200g 2.78 eur 2.92 eur
5.     Kalakutienos krūtinėlė 1000g 6.24 eur 6.55 eur
6.     Smulkinta jautiena 1000g 4.30 eur 4.34 eur
7.     Šaltai rūkyta/sūdyta lašiša 170g 3.28 eur 3.44 eur
8.     Karštai rūkytos „Medžiotojų“ dešrelės 300g 1.58 eur 1.63 eur
9.     Kumpis 80g 1.69 eur 1.76 eur
10.  9% riebumo varškė 1.55 eur 1.59 eur

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar važiuosite (važiuotumėte) į Nidą „Pajūrio ekspresu“ net 7 valandas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist