Lietuvos naujienos

Klausiau ir meldžiausi: Viešpatie, pasigailėk, nes nežino, ką daro – S. Tamkevičius

Laisvės premijos laureatas, Kauno arkivyskupas emeritas kardinolas Sigitas Tamkevičius sako, kad rengti protesto akcijas prieš valdžią per Laisvės gynėjų minėjimą yra neleistina.

„Klausiau ir meldžiausi: Viešpatie, pasigailėk, nes nežino, ką daro“, – ketvirtadienį po Nepriklausomybės aikštėje vykusio minėjimo BNS sakė dvasininkas.

Lietuvos šeimų sąjūdžio ir kitų politinių veikėjų keli šimtai pakviestų protestuotojų švilpė, rėkė, mušė būgnus aikštėje vykstant iškilmingam Laisvės gynėjų dienos minėjimui ir Laisvės premijos įteikimo ceremonijai.

 

Taip elgtasi ne tik kalbant premjerei Ingridai Šimonytei, Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen, Seimo Laisvės kovų ir valstybinės istorinės atminties komisijos pirmininkei Paulei Kuzmickienei, bet ir Laisvės premijos laureatei, vienai iš „Lietuvos katalikų bažnyčios kronikos“ bendradarbių vienuolei Bernadetai Mališkaitei.

„Suprantu, kad žmonės gali būti nepatenkinti kai kuriais ar Seimo, ar Vyriausybės sprendimais, bet tokią dieną, Lietuvos laisvės dieną,… Man trūksta žodžių“, – sakė S. Tamkevičius.

Jis drauge su B. Mališkaite Laisvės premiją atsiėmė vietoj atvykti negalėjusio „Lietuvos katalikų bažnyčios kronikos“ 1983–1989 metų vyriausiojo redaktoriaus, Telšių vyskupo emerito Jono Borutos.

 

„Gyvename laisvoje šalyje, žmonės gali būti kuo nors nepatenkinti, gali būti protestuoti, bet tik ne šiandien, ne šita proga“, – BNS sakė S. Tamkevičius.

Lietuvos šeimų sąjūdžio vadovas Raimondas Grinevičius teigė, kad žmonės ketvirtadienį į Nepriklausomybės aikštę atvyko išreikšti protestą „prieš privalomą testavimą darbuotojų lėšomis, galimybių pasą“, taip pat protestuotojai reikalauja atstatydinti Vyriausybę.

Sausio 13-oji Lietuvoje minima kaip Laisvės gynėjų diena, pagerbiant žuvusiuosius 1991 metų sausio 13 dieną per sovietų kariuomenės agresiją Vilniuje. Sovietai tuomet karine jėga mėgino nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbusią šalies nepriklausomybę nuo SSRS.

 

Autorė Jūratė Skėrytė

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
18 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
...

Teisybės dėlei, tai kai buvo tylos minute žuvusiems už Lietuvos laisvę visi ir tylėjo, o po jos dar ir skandavo ačiū.Bet apie tai beveik nieks nerašo.Svarbiausia apverst situacija, taip kaip reik.

Arūnas

Aš norėčiau paklausti gerbiamo S. Tamkevičiaus kodėl kunigai tokie kaip Vaineikis, Toliatas ir pan. prisideda prie tokių mitinguotojų palaikymo ir kurstymo? juk jau nuo pirmojo jų mitingo viskas buvo kaip ant lėkštutės. Viskas aišku, bet bažnyčiai jei buvo patogūs. Dabar imate suprasti, kad tai yra rusijos koloborantai, kurie pasibels ir į bažnyčios duris?

Vaclovas

Lina, negalima žeminti kitaip mąstančių. Nėra tame šviesos. Puikybė ir ydos gali užsklęsti tamsoje su visam.

lina

taip, negalima. Svarbu galima už rublius Lietuvą gražinti į Rusijos sudėti?

Vaclovas

Aš tokius pažįstu ir užsiimu aiškinamuoju darbu. Ne visi jų nori Rusijos, bet visi jie geidžia laisvės panaikinimo.

Koba

Juokingi, tie, “kardinolai” – jų šv “vertybės” susiveda į “š” vertibrs…

lina

Raimondas Grinevičius yra tipinis imbicilas…galvoje nieko, tik tokius pačius abadus surenka ir į vieną vietą suveža.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button