Keletas žmogaus teisių gynėjų antradienio vakarą Vilniaus oro uoste surengė protestą prieš priverstinį neteisėtų migrantų išskraidinimą.

Kaip anksčiau pranešė organizatoriai, jie taip protestuoja prieš trečiadienį anksti ryte planuojamą septynių Nigerijos piliečių, kurių prieglobsčio prašymai buvo atmesti, išskraidinimą į gimtąją šalį.

„Galime daryti prielaidą, jog deportacijos į Nigeriją tampa sistemine praktika, ignoruojant individualias prieglobsčio teikėjo aplinkybes ir jiems gresiančias grėsmes išsiuntimo atveju. Nigerijoje šių žmonių laukia persekiojimas, galimi kankinimai ir mirtis,  Lietuvoje jie buvo integracijos kelyje, mokėsi lietuvių kalbos, ieškojo darbo bei kūrė socialinius santykius“, – rašoma organizatorių pranešime.

Protestuotojai oro uosto prieigose susirinko su būgnais bei nešini tokiais plakatais kaip „Tavo bilietas – kavutė Londone, Stokholme, Berlyne… Jų bilietas – smurtas, persekiojimas ir socialinė mirtis“ bei cituojančiais popiežiaus Pranciškaus žodžius, skatinančius atverti širdis pabėgėliams.

Protestas organizuojamas „Sienos Grupės“ savanorių iniciatyva.

2021 metais iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai atvyko beveik 4,2 tūkst. migrantų.

Lietuvos institucijos teigia, kad Baltarusijos pareigūnai aktyviais veiksmais prisideda prie neteisėtos migracijos į Lietuvą ir Europos Sąjungą.

Daugiau kaip tūkstantis neteisėtai atvykusių migrantų buvo sugrąžinti į kilmės šalis, dar maždaug pusantro šimto jų suteiktas prieglobstis.

Kiti Lietuvoje likę migrantai, jiems suteikus judėjimo laisvę, dažniausiai iš šalies išvyksta, čia jų sausio pabaigoje buvo likę 187.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

14 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar vis dar reikalingas paminklas Lukiškių aikštėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.