Katedros aikštėje, spalio 21 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos pirmo kurso kariūnai prisiekė Lietuvos valstybei negailėdami jėgų ir gyvybės ginti jos laisvę ir nepriklausomybę. Taip tęsiamos tarpukario Lietuvos tradicijos, kai savanoriai, kariai, o vėliau ir partizanai laisva valia kartojo beveik tuos pačius priesaikos savo šaliai žodžius.

Šiais metais studijas Karo akademijoje pradeda 82 vaikinai ir merginos.

Iškilmingoje ceremonijoje dalyvavo krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, Lietuvos kariuomenės vadui atstovaujantis Mokymo ir doktrinų vadas brg. gen. Alvydas Šiuparis, Karo akademijos, kariuomenės pajėgų ir dalinių vadovybė, Lietuvos šaulių sąjungos, Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus atstovai, Akademijos dėstytojai, prisiekiančių kariūnų artimieji ir kiti svečiai.

„Galiu pasakyti, kad esate ypatingi, verti mūsų visų pasididžiavimo jaunuoliai, nes pasirinkote šį kelią matydami laisvės kainą, kurią šiandien moka Ukraina, ir aiškiai suvokdami būtinybę saugoti mūsų valstybės nepriklausomybę, – į kariūnus kreipėsi Arvydas Anušauskas. – Ateinantys ketveri metai bus jūsų stiprėjimo ir tobulėjimo metai. Jūsų užduotis – semtis išminties iš vyresniųjų kariūnų ir karininkų, kaupti patirtį, ugdyti drąsą ir niekada nepamiršti kodėl pasirinkote šį kelią.“

Brg. gen. Alvydas Šiuparis, sveikindamas kariūnus visų Lietuvos karių vardu, atkreipė dėmesį, kad po priesaikos pasikeitė jų lūkesčiai, nes dabar jie tapo kariuomenės, bendražygių ir visos visuomenės, valstybės lūkesčiais. „Žalgirio kuopos vardu įsipareigojote siekti dar daugiau – kovoti, įveikti visus sunkumus ir laimėti. Niekas nesako, kad bus lengva. Bet visi sunkumai yra tam, kad juos nugalėtumėte“, – padrąsino brg. gen. Alvydas Šiuparis.

Akademijos viršininkas brg. gen. Almantas Leika, pristatydamas XXXIII kariūnų laidą, džiaugėsi karininko profesiją pasirinkusių jaunų žmonių gausa ir sveikino prisiekusius Lietuvos valstybei. „Kariūnai, mokykitės ne Karo akademijai, mokykitės būsimai tarnybai. Tegul mokslas jums būna ginklas Lietuvai Tėvynei saugoti ir ginti. Esu įsitikinęs, kad per ateinančius ketverius metus jūs tapsite profesionaliais, drausmingais ir iniciatyviais, plataus akiračio lyderiais“, – linkėjo generolas.

Kariūnams buvo įteikti simboliniai antpečių ženklai, primenantys vieno ryškiausių okupacijos pasipriešinimo vadų ir lyderių – generolo Jono Žemaičio-Vytauto istorinį indėlį. Ši tradicija perimta iš tarpukariu veikusios Karo mokyklos, kurios auklėtiniai segėjo antpečius su tuometinio mokyklos globėjo Lietuvos prezidento Antano Smetonos inicialais.

Tęsiant tradicijas, teisė pabučiuoti akademijos vėliavą visų prisiekiančių kariūnų vardu buvo suteikta Lukui Lekavičiui, pripažintam geriausiai Kariūnų bazinį kario kursą baigusiu kariūnu. Akademijos bendruomenės vardu jam buvo įteikta vardinė atminimo dovana – durklas. „Lietuvos karo akademija yra mano pirmoji patirtis, susijusi su kariuomene, kurioje išmoksti pasitikėti savimi ir kitais, įgyji įgūdžių, kurie reikalingi tarnyboje ir praverčia gyvenime. Man pirmąsias pratybų savaites nekilo abejonių, ar tikrai reikėjo rinktis studijas šioje aukštojoje mokykloje. Jau žinojau ir žinau, ko čia atėjau, ko noriu – tapti Lietuvos karininku ir ginti Tėvynę“, – savo pasirinkimą paaiškino vaikinas.

Po iškilmingos priesaikos ceremonijos kariūnų tėvai ir artimieji buvo pakviesti į akademijos ramovę pabendrauti su vadovybe, daugiau sužinoti apie kariūnų studijas šioje aukštojoje mokykloje. Norintiems buvo sudarytos galimybės apžiūrėti batalioną, auditorijas ir kitas patalpas, kuriose akademijos auklėtiniai ketverius metus gyvens ir mokysis.

Mokslo metus Karo akademija pradėjo tradiciškai sulaukusi gausaus būrio šaulių ir Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų, kurie nuosekliai siekia tapti Lietuvos karininkais, susipažįsta su kariška tvarka, aukštais elgesio standartais ir reikalavimais preciziškai vykdyti pavestas užduotis.

Pirmakursiai jau baigė septynių savaičių trukmės Kariūnų bazinį kario kursą. Jo metu įgijo karinio parengimo pagrindus, kuriuos tobulins tęsdami studijas Karo akademijoje. Čia taip pat mokysis pagal universitetinių bakalauro studijų programas, kurios savo unikalumu ir kokybe konkuruoja su kitų Lietuvos universitetų studijų programomis.

30-metį šiemet mininti Lietuvos karo akademija yra vienintelė aukštoji mokykla Lietuvoje, suteikianti universitetinį ir karinį išsilavinimą. Ji rengia karininkus lyderius, pasirengusius vadovauti Lietuvos kariuomenės padaliniams karo ir taikos metu. Aukštas šios profesijos vertinimas rodo Lietuvos karo akademijos populiarumą ir jaunų žmonių norą prisidėti prie šalies saugumo stiprinimo.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist