Šią savaitę Lietuvos kariuomenei perduota nauja partija JAV gaminamų vidutinio nuotolio prieštankinei raketų paleidimo sistemos „Javelin“ raketų. Jomis, stiprinant Lietuvos kariuomenės pajėgumus, bus aprūpinti Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų padaliniai. Gautos partijos vertė –  maždaug 16,6 mln. JAV dolerių.

„Jungtinės Amerikos Valstijos yra strateginė Lietuvos partnerė ir viena pagrindinių Baltijos regiono saugumą užtikrinančių sąjungininkių. Iš JAV gaunama ir įsigyjama prieštankinė sistema „Javelin“ neabejotinai prisideda prie ilgalaikių Lietuvos kariuomenės kovinių pajėgumų didinimo ir atgrasomojo poveikio stiprinimo “, – sako krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas.  

„Džiaugiamės šiuo „Javelin“ raketų pristatymu ir sveikiname nuolatines Lietuvos investicijas į savo kovinius pajėgumus“, –  teigia JAV ambasadorė Lietuvoje Kara C. McDonald.

Lietuvos kariuomenės atsargų papildymas sistemomis „Javelin“ tapo itin aktualus susidarius itin sudėtingai geopolitinei situacijai po to, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą. 

Jungtinės Amerikos Valstijos yra viena pagrindinių Lietuvos partnerių gynybos įrangos įsigijimų srityje: Lietuva iš JAV perka ne tik prieštankines raketų sistemas „Javelin“, bet ir šarvuotuosius visureigius JLTV, sraigtasparnius „Black Hawk“, raketines artilerijos sistemas „Himars“, AMRAAM raketas skirtas vidutinio nuotolio oro gynybos sistemoms „NASAMS“,  dronus „Switchblade“,  kt. Daugiau nei 20  proc. Lietuvos kariuomenės naujosios karinės įrangos ir ginkluotės sudaro būtent pirkimai iš JAV.  

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

12 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar iš Lietuvos oro uostų brangu skristi atostogauti?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist