Grupė parlamentarų siūlo leisti kariuomenei pačiai rengti karinių transporto priemonių vairuotojus.

Pataisos numatytų galimybę kariams, turintiems B kategorijos vairuotojo pažymėjimą, juos parengus ir išdavus tai patvirtinantį dokumentą, leisti vairuoti karines transporto priemones, priskiriamas ir kitoms nei B kategorijoms, pranešė konservatorių frakcija.

„Stiprėjant Lietuvos kariuomenei, augant įvairių pratybų skaičiui ir karinės technikos kiekiui, turime sudaryti galimybę kariams išmokti ir vairuoti taktines ir logistines transporto priemones. Tai praplės galimybes optimaliai išnaudoti kariuomenės įsigyjamą techniką rengiant karius ir vykdant karines užduotis“, – sako vienas projekto rengėjų Vilius Semeška. 

Pasak iniciatorių, Lietuvos kariuomenė, rengdama karius karinių transporto priemonių vairuotojo specialybei įgyti, galėtų užtikrinti reikiamo skaičiaus rezervo karių vairuotojų parengimą.

Jie taip pat atkreipia dėmesį, kad taikos metu daugiausia važinėjama mokomuosiuose poligonuose, o esant poreikiui dalyvauti viešajame eisme paprastai važiuojama kolonomis. Parlamentarai nurodo, kad pataisos suderintos su Krašto apsaugos ministerija.

Pataisas teikia Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai V. Semeška, Laurynas Kasčiūnas, Arvydas Pocius, Valdas Rakutis, socialdemokratai Dovilė Šakalienė, Kęstutis Vilkauskas, Eugenijus Sabutis, Liberalų sąjūdžio atstovas Virgilijus Alekna, pranešė konservatorių frakcija.

Projekto autoriai nurodo, kad vykstant kariuomenės modernizacijai, įsigyjant vis daugiau taktinių ir logistinių transporto priemonių, priskirtinų karinei įrangai, paaiškėjo, kad trūksta karių, taip pat rezervininkų, kurie turi teisę vairuoti C1,  C ir traktorių kategorijos transporto priemones. 

Reikšmingą kariuomenės rezervo dalį sudaro į atsargą išleisti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atlikę kariai. Šiuo metu kariai nėra rengiami karinių transporto priemonių vairuotojų specialybei įgyti ir tik nedidelė dalis iš pašauktų į tarnybą turi teisę vairuoti reikiamos kategorijos transporto priemones.

Pateikiami duomenys, kad iš pašauktų į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą 2022 metais karo prievolininkų 788 turėjo teisę vairuoti B kategorijos transporto priemones ir tik 18 iš jų – C kategorijos transporto priemones. 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

6 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist