Lietuvos naujienos

Kariuomenė didina pajėgas, teikdama pagalbą NVSC

Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) pagalbą teiks daugiau karių ir jie dirbs dviem pamainomis – nuo 8 val. ryto iki 21 val. vakaro.

Lietuvos kariuomenės parama NVSC didėja todėl, kad augant koronavirusu užsikrėtusių asmenų skaičiui, padidėjo ir veiklos, siekiant suvaldyti viruso plitimą, apimtys.

Prie jau trečiąją savaitę Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės karių savanorių, teikiančių pagalbą NVSC, prisijungia ir kariai savanoriai iš Dainavos apygardos 1-osios rinktinės bei Vyčio apygardos 5-osios rinktinės.

 

Prie 100 KASP karių savanorių ir profesinės karo tarnybos karių, nuo kitos savaitės vienai pamainai prisijungs ir Lietuvos kariuomenės specialistai iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo ir Ryšių ir informacinių sistemų batalionų, kurie prisidėjo įrengiant karių darbui skirtas vietas

Dirbant dviem pamainomis, kariai daugiau atliks pirminės COVID-19 infekcija užsikrėtusių asmenų apklausos procedūrų – skambins ir suves daugiau duomenų į duomenų bazes.

Rūpinantis karių saugumu ir geromis sąlygomis teikiant pagalbą, NVSC kieme pastatyta palapinė, apsauganti nuo nepalankių oro sąlygų instruktažų metu.

 

Kiek kitokią pagalbą nuo lapkričio 6 d. pradėjo teikti KASP Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės 50 karių savanorių – Kaune jie teikia pagalbą, informuodami gyventojus, kurie skambina į Karštąją liniją 1808.

Kariai savanoriai į pagalbą NVSC ir Karštajai linijai 1808 buvo pašaukti, kai Lietuvos kariuomenė, reaguodama į gautą Valstybinės ekstremalių situacijų komisijos prašymą ir krašto apsaugos ministro įsakymą, aktyvavo Taikos meto užduočių operacines pajėgas.

Jūratė Valančiūtė (ELTA)

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
4 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button