Kai kurių šalių valstybiniame sektoriuje uždraudus naudoti socialiniu tinklu „TikTok“, Krašto apsaugos ministerijos (KAM) atstovai sako tokiems apribojimams pagrindo kol kas nematantys, bet naudotis šia programėlė nerekomenduoja.

„Rekomendacija – kadangi gaminys yra iš tos teritorijos, kur mes laikome nepatikimu tiekėju, mes rekomenduojame jos neįsidiegti, arba jeigu ji įdiegta – tiesiog ištrinti“, – žurnalistams antradienį sakė KAM Kibernetinio saugumo ir informacinių technologijų politikos grupės vadovas Antanas Aleknavičius.

Pasak jo, „TikTok“ kelia asmens duomenų panaudojimo rizikų, nes jie gali patekti į rankas Kinijos žvalgybai.

„Tuos duomenis, kuriuos surenka „TikTok“ programėlė, gali naudoti ne tik pats gamintojas programinės įrangos, bet, kiek mums žinoma, pagal Kinijos Liaudies Respublikos galiojančias normas, yra galimybė, kad tie duomenys patenka ir į jų žvalgybos institucijų rankas“, – kalbėjo ministerijos atstovas.

„Jeigu kalbame grynai apie kibernetinio saugumo grėsmes, tai tokios informacijos šiai programėlei mes neturime, čia yra daugiau asmens duomenų panaudojimo klausimas“, – sakė jis.

Praėjusios savaitės pabaigoje pranešta, jog Europos Komisija uždraudė savo darbuotojams naudotis „TikTok“ oficialiuose įrenginiuose, nerimaudama dėl duomenų apsaugos.

Baltieji rūmai pirmadienį davė federalinėms agentūroms 30 dienų, per kurias jos taip pat turi iš visų vyriausybinių įrenginių pašalinti Kinijai priklausančią vaizdo įrašų dalijimosi programėlę.

Parlamento nariams ir darbuotojams tokias rekomendacijas yra pateikusi ir Danija.

A. Aleknavičius sakė neturintis informacijos apie kokias nors naujas grėsmes, kurios būtų siejamos su „TikTok“, tačiau sakė, jog dėl to bus konsultuojamasi su partneriais.

„Šiam momentui mes informacijos neturime. Mes susisieksime su mūsų partneriais tiek Europoje, tiek už Atlanto, kad turėtume detalesnės informacijos. Nenoriu spėlioti šiuo klausimu, gal tiesiog buvo įvertintas paplitimas „Tiktok’o“ valstybiniuose sektoriuose“, – kalbėjo jis.

Autorė Austėja Masiokaitė-Liubinienė

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

6 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar vis dar reikalingas paminklas Lukiškių aikštėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.