Atlikėjas ir visuomenės veikėjas Jurgis Didžiulis pristato naują dainą „Supakuoti instrumentai“. Drauge su kolektyvu „AVE VITA“ įrašytas singlas ir videoklipas, sukurtas per 2016 m. Baltimorėje, JAV, vykusią XV Lietuvių tautinių šokių šventę, kviečia atrasti Lietuvą visame pasaulyje.

Kelionėje po JAV lietuvių bendruomenes gimusi daina tapo J. Didžiulio ir komandos naujos iniciatyvos „ToBeLT“ (Liet. Būti lietuviu) himnu. Dainos herojai – tai JAV gyvenantys lietuviai, kurių kasdienybė, šventės bei emocijos buvo „supakuoti” ne tik į 2 min. videoklipą, bet ir į dokumentinį filmą „ToBeLT: Kartu Amerikoje“.

„Būti lietuviu. Tai labai skirtingi dalykai ir mes norime išsiaiškinti, ką tai reiškia tiems, kurie jaučiasi lietuviais, būdami toli nuo pačios Lietuvos. Lietuva – tai nėra tik teritorija, apribota sienomis. Visų pirma, tai visame pasaulyje kuriantys, jos tradicijas puoselėjantys žmonės. Mūsų, lietuvių, yra tikrai daug daugiau nei trys milijonai“, – sako projekto autorius J. Didžiulis.

Pasak Jurgio, į JAV jį nuvedė gyvos lietuviškos tapatybės paieškos. Atrasti tai, kas vienija mus Lietuvoje ir tūkstančius kilometrų už jos. „Supakuoti instrumentai” kviečia traukti iš lentynų savo lietuvybę, nebelaikyti jos archyvuose, vienytis ir drąsiai dalintis ja su kitais.

„Kartais susidaro įspūdis, kad gyvename burbule, patys sau tyliai pasisakę, kad esu lietuvis ir viskas. Tapatybė, kuri pamiršta žodynuose, pakavota palėpėse ir archyvuose, apibrėžia, kas mes buvome, tačiau neatskleidžia, kas esame šiandien. Buvimas savaime – nesiskaito. Lietuva yra gyva savo žmonėmis, tradicijomis, kultūra, kuri stipriai verda visame pasaulyje. Būti lietuviu yra vertinga, turtinga ir smagu. Tuos jausmus ir sudėjome į fainą dainą. Gyva tapatybė yra tikra tapatybė”, – pasakoja J. Didžiulis.

Netrukus „ToBeLT” komanda vėl leisis į bendruomenes telkiančias ir Globalios Lietuvos idėją kuriančias keliones. Kiekvienos kelionės metu bus vykdomas jungtinis muzikinis projektas, o vėliau jį lydės vienas singlas arba mini albumas bei videoklipas.

Singlą „Supakuoti instrumentai” išgirsti bei „ToBeLT” komandos įspūdžius sekti galima Jurgio Didžiulio svetainėje www.jurgisdid.com arba projekto paskyroje facebook.com/ToBeLT.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuri Vilniaus ar Niujorko eglė jums gražesnė?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist