Lietuvos naujienos

JAV kariai padės Lietuvai į kariuomenę integruoti bepiločius orlaivius

 JAV nacionalinės gvardijos kariai padės Lietuvai į kariuomenę integruoti bepiločius orlaivius, sako generolas leitenantas Valdemaras Rupšys.

„Mes integruojame į savo ginkluotę nepilotuojamus orlaivius, žvalgybines platformas, ką nacionalinė gvardija eksploatuoja anksčiau, todėl žiūrim, deramės, planuojame, kokią pagalbą ji galėtų pateikti“, – žurnalistams penktadienį sakė Lietuvos kariuomenės vadas.

Taip jis kalbėjo bendroje spaudos konferencijoje su Jungtinių Valstijų nacionalinės gvardijos vadu Danieliu Hokansonu.

 

Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimas su JAV nacionaline gvardija turi ne vienus metus besitęsiančius projektus, iš kurių bene reikšmingiausias yra bendradarbiavimas su Pensilvanijos nacionaline gvardija ir apima įvairaus pobūdžio ir lygmens bendras veiklas.

Lietuva svarsto įsigyti turkiškų „Bayraktar“ dronų, taip pat amerikietiškų kovinių dronų „Switchblade“.

„Buvau patikintas generolo, kad jeigu Pensilvanijos Nacionalinė gvardija neturės to pajėgumo, kad suteiktų atitinkamą pagalbą, tai bus žiūrima plačiau, galėsime pasitelkti kitų valstijų nacionalines gvardijas, siekiant bendradarbiavimo“, – kalbėjo V. Rupšys.

 

Savo ruožtu D. Hokansonas teigė besitikintis glaudesnio bendradarbiavimo kibernetinio saugumo srityje.

Kariuomenės vadas drauge su JAV nacionalinės gvardijos vadu taip pat aptarė nacionalinius ir sąjungininkų pajėgumus, karą Ukrainoje ir egzistuojančias grėsmes regione.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
15 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Back to top button