Krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška rugsėjo 9 d. Rūdninkų kariniame poligone Šalčininkų rajone susitiko su JAV ambasadoriumi Lietuvoje Robertu S. Gilchristu. Apsilankymo metu ambasadorius supažindintas su poligono atstatymo darbais ir tolesniais Lietuvos investicijų į karinės infrastruktūros plėtrą planais.

„Rūdninkų poligone jau esame pradėję konkrečius darbus: baigtos rekonstruoti šaudyklos, vyksta išminavimo darbai, planuojami vidiniai susisiekimo keliai ir pastovioji infrastruktūra kariams“, – ambasadoriui sakė V. Semeška.

Rugsėjo mėnesį Rūdninkų kariniame poligone, kurio plotas siekia beveik 17 tūkst. hektarų, prasidės teritorijos žymėjimo darbai, padidinsiantys aplinkinių gyventojų ir gamtos mėgėjų saugumą. Nuo liepos mėnesio Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopos kariai jau yra išžvalgę 746,8 ha poligono teritoriją, buvo rasti 2 aviaciniai sprogmenys.

„Šiandien kartu su viceministru V. Semeška ir Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdybos vadovais apsilankęs Rūdninkuose pamačiau, kad čia bus įrengtas vienas didžiausių daugiafunkcinių poligonų kompleksų Baltijos jūros regione. Šis poligonas padidins JAV ir NATO pajėgų galimybes vykdyti kovinio šaudymo pratybas ir kolektyvinius mokymus“, – sakė ambasadorius R. S. Gilchristas.

Viceministras su ambasadoriumi taip pat aptarė Lietuvos karinės infrastruktūros plėtrą, daugiausiai dėmesio skiriant naujai infrastruktūrai, kuri bus skirta NATO sąjungininkų Lietuvoje poreikiams. V. Semeška pabrėžė, kad Lietuva dės visas pastangas tam, kad atvykstantiems sąjungininkų kariams būtų suteikta visa reikalinga priimančiosios šalies parama ir pastatyta visa reikalinga infrastruktūra.

JAV – strateginė Lietuvos partnerė ir viena pagrindinių Baltijos regiono saugumą užtikrinančių sąjungininkių. Šiuo metu Pabradėje yra dislokuotas jau penktasis sunkusis JAV batalionas su tankais „Abrams“ ir kovos mašinomis „Bradley“. Aktyviai saugumo užtikrinimo priemonėse Baltijos šalyse dalyvaujantys amerikiečiai, stiprindami regiono saugumą ir stabilumą, prie Lietuvos gynybos prisideda ne tik kariais ir technika, bet ir finansinėmis lėšomis Lietuvos gynybiniams pajėgumams stiprinti ir karinei infrastruktūrai gerinti.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

4 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate šių metų Vilniaus Kalėdų eglę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.