Lietuvos naujienos

J. Šiugždinienė patvirtino: matematikos egzamino neišlaikė 35 proc. laikiusiųjų

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė patvirtino, kad matematikos valstybinio brandos egzamino neišlaikė 35 proc. laikiusiųjų.

„Sesiją vertinu nevienareikšmiai, džiaugiuosi gerais pasiekimais, kurių yra tikrai nemažai, tai ir fizikos, chemijos, istorijos, geografijos, lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminų rezultatais, tačiau itin neramina prasti šiųmetiniai matematikos brandos egzamino rezultatai, kurie nuoseklaii blogėjo jau ilgą laikotarpį“, – spaudos konferencijoje antradienį teigė J. Šiugždinienė.

„35 proc. laikiusiųjų matematiką mokinių nepasiekė patenkinamo lygio, o paprasčiau tariant neišlaikė mkatematikos egzamino. Tai indikuoja, kad situacija yra bloga ir tai yra pernelyg rimtas klausimas, kad apie jį galėtume kalbėti spontaniškai“, – pranešė ji.

 

Ministrė pabrėžė, kad ypač blogi matematikos egzamino rezultatai yra laiku nepriimtų reikalingų sprendimų rezultatas.

„Turime tikrai pripažinti, kad matematika yra krizinėje situacijoje. Tokie rezultatai yra seniai priimtų, o dar svarbiau – nepriimtų sprendimų rezultatas“, – antradienį konstatavo ministrė.

J. Šiugždinienė teigė susilaukianti klausimų, ar neketinama atsiakyti privalomojo matematikos egzamino.

 

“Aš tikrai atsakau, kad ne. Manau, kad mes negalime bėgti nuo problemos, mes turime rūpintis kaip vaikams padėti geriau pasirengti egzmainui”, – sakė ji,.

ELTA primana, kad švietimo, mokslo ir sporto ministrė J. Šiugždinienė dėl prastų matematikos valstybinio brandos egzamino rezultatų paprašė atlikti papildomą egzamino vertinimą ir jo rezultatus tvirtinti atlikus papildomą analizę. Matematikos brandos egzaminų rezultatų skelbimą buvo nuspręsta atidėti iki liepos 12 d.

Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė (ELTA)

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
9 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Ieva

Kažkodėl niekaip nesusišviečia protai valdininkų, kad matematika – ne panacėja. Sureikšminimas vienos discilpinos ir tiek. Žmonės skirtingi, mąstymas skirtingas, tie patys dalykai suvokiami skirtingai – vienam per matematikos žinias, kitam per meninius dalykus, trečiam per humanitarinius mokslus. Kodėl visi tempiami ant vieno kurpalio? Visi turi mokėt matematiką, O kas iš to? Niekada nemėgau ir nesupratau matematikos, bet puikiai sekėsi humanitariniai mokslai. Baigiau du universitetus, puikiai tvarkausi su savo finansais, sugebu logiškai mąstyti. Tai ar aš pražuvau be matematikos? Vienareikšmiškai – ne. Ir niekada jos man nereikėjo, užteko pačių pagrindų. Tai kodėl laužomi jaunų žmonių likimai, bandant visus matuoti pagal vieną… Skaityti daugiau

Lina

Laikas pripažinti, kad jūsų programa yra š..as… Vaikai turi mokintis mokinių lygiu, o ne studentų. Grąžinkite vaikams atostogas, pavargsta jie, todėl ir rezultatai tokie. Dar tos socialinės valandos, norit eiti link europos sąjungos, tai ir darykit tada taip kaip pas juos. Socialinės valandos dirbamos gaunant savaitę laisvą, kai nereikia eiti į mokyklą, o vaikai eina į įvairius darbus, kad susipažintų su įvairiomis profesijomis ir galėtų nuspręsti, ką norėtų studijuoti. O pas jus viskas pro vieną galą padaryta

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button