Britų pareigūnai antradienį suorganizavo ketvirtą šiais metais specialų skrydį iš savo šalies į Vilnių, kuriuo deportavo dar 15 Anglijoje nusikaltimus ir nusižengimus padariusių Lietuvos piliečių. Juos parlydėjo 47 pareigūnų konvojus. 4 deportuotųjų paieška buvo paskelbta ir Lietuvoje. Pernai įvyko 5 panašūs skrydžiai, nurodoma VSAT pranešime.

Šįsyk skrydis pirmą kartą į Vilnių vyko iš Birmingamo. Visais ankstesniais atvejais tokie lėktuvai kildavo Londone. Antradienį, kaip ir anksčiau, atskridusiame lėktuve buvę 15 Lietuvos piliečių Anglijoje atliko bausmes už įvairius nusikaltimus ir nusižengimus bei buvo išsiųsti į gimtinę.

Parskraidintuosius atlydėjo 47 Anglijos pareigūnai. Toliau įvykiai klostėsi taip pat, kaip būdavo ir ankstesniais tokiais atvejais. Atvykę prie orlaivio trapo pasieniečiai deportuotuosius savo transportu pristatė į Vilniaus oro uosto pasienio užkardą. Anglijos pareigūnai iš lėktuvo neišlipo ir netrukus išskrido atgal.

Užkardoje oro uosto pasieniečiai patikrino visų grąžintųjų dokumentus. Paaiškėjo, kad Lietuvoje buvo paskelbta 4 parskraidintųjų paieška. Du iš jų buvo ieškomi kaip kaltinamieji nusikaltimais, vienas – kaip nuteistasis arešto bausme ir vengiantis ją atlikti.

Ketvirtas deportuotasis Lietuvoje buvo ieškomas, nes jis vengė atlikti karo prievolę. Jam pasieniečiai, kaip nustatyta tokiais atvejais, įteikė šaukimą atvykti į Lietuvos kariuomenės karo prievolės ir komplektavimo tarnybą.

Jis kartu su kitais 11 grąžintųjų po VSAT atliktos dokumentų patikros bei apklausų buvo paleistas. Likusius tris ieškomuosius pasieniečiai perdavė į Vilniaus oro uosto užkardą atvykusiam policijos konvojui.

Šiemet tai buvo ketvirtas toks deportacinis reisas iš Anglijos į Lietuvą. Lydimi 60 britų pareigūnų gegužės 10 d. taip į gimtinę grįžo 15 Anglijoje nusikaltimus ir nusižengimus padariusių bei bausmes atlikusių Lietuvos piliečių. Kovo 8 d. 70 asmenų konvojus parlydėjo 28 Lietuvos piliečius. Vasario 1 d. 47 pareigūnai konvojavo 12 tokių Lietuvos piliečių.

VSAT duomenimis, pernai panašių specialių skrydžių iš Londono į Vilnių įvyko 5. Jų metu grąžinti 96 Lietuvos piliečiai.

Valentina Gudienė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Kokio atlyginimo (į rankas) pakaktų, kad būtų įmanoma gyventi sostinėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist