Įsikurti Lietuvoje pernai apsisprendė 30 naujų užsienio bendrovių, be to, plėtros planus patvirtino 27 šalyje jau veikiančios įmonės – visos jos per trejus metus planuoja investuoti 134,5 mln. eurų į ilgalaikį turtą ir sukurti 5 tūkst. darbo vietų, ketvirtadienį pranešė užsienio investicijų skatinimo agentūra „Investuok Lietuvoje“.

Pasak jos, pernai Lietuvai pavyko pritraukti rekordinį skaičių tiesioginių užsienio investicijų. 

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sako, kad regionui patiriant neeilinę įtampą Lietuvai pavyko išlikti konkurencingai ir patraukliai tarptautinėms įmonėms.

„Mūsų lūkesčius viršijęs tiesioginių užsienio investicijų pritraukimas ir sėkmingo bendradarbiavimo su naujomis rinkomis pradžia yra svarbūs ženklai, kad Lietuva išlieka patrauklia partnere tarptautiniam verslui“, – pranešime teigia A. Armonaitė.

Tarp Lietuvoje plėstis pernai nusprendusių įmonių daugiausiai buvo informacinių technologijų (34), kitos – paslaugų ir gamybos bendrovės. 

„Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Elijus Čivilis teigia, jog sudėtingos praėjusių metų aplinkybės vertė ieškoti naujų sprendimų.

„Tarptautinės kompanijos tokiu metu ieško būtų optimizuoti savo veiklą, tad plėtros lokacijos svarstomos dar atidžiau. Nors džiaugiamės ir didžiuojamės kasmet augančiais TUI skaičiais,2022 metai išskirtiniai tuo, kad aplinkybės dažnai buvo išties nepalankios“, – teigė E. Čivilis.

Agentūros teigimu, pagrindinė kliūtis tarptautinių įmonių pritraukimui į Lietuvą yra kvalifikuotos darbo jėgos trūkumas: reikia kuo daugiau finansų ir informacinių technologijų ekspertų – duomenų analitikų, dirbtinio intelekto, kibernetinio saugumo specialistų, programuotojų ir testuotojų.

Naujų užsienio kompanijų atėjimui taip pat kliudo biurų ir infrastruktūros trūkumas, netinkamas susisiekimas su eksporto rinkomis.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

19 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist