Institucijos kol kas nemato pagrindo imtis tyrimo dėl savarankiškai į Vilniaus merus išsikelti siekiančio buvusio konservatoriaus Mykolo Majausko gautų aukų iš žmonių, susijusių su viešojo maitinimo sektoriumi, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) stebi situaciją.

VRK vadovė Jolanta Petkevičienė BNS sakė, kad komisija kol kas nėra gavusi skundų dėl M. Majausko, ji taip pat pažymi, kad fizinių asmenų aukos kampanijai leidžia Rinkimų kodeksas.

„Informacijos stebėsenos pagrindu komisija gali savo iniciatyva pradėti nagrinėti šituos atvejus, bet šią minutę norėčiau atkreipti dėmesį į tai, kad kol kas aukotojai ir paaukotos sumos yra Rinkimų kodekso nustatyta auka, todėl iškart sakyti, kad kažkas negerai, tikrai nedrįsčiau, jokiu būdu“, – sakė J. Petkevičienė.

Anot jos, nuomonėmis, kaip reaguoti į viešoje erdvėje metamus kaltinimus M. Majauskui, komisijos nariai apsikeis ketvirtadienį per posėdį.

Kai kurie konservatorių partijos atstovai viešai pasipiktino M. Majausko aukomis, keldami klausimą dėl jų teisėtumo ir skaidrumo.

Buvęs Seimo Biudžeto ir finansų komiteto vadovas M. Majauskas prieš konservatorių partijos valią su opozicijos parama išreikalavo pridėtinės vertės mokesčio lengvatą viešojo maitinimo sektoriui, o šiame versle dirbantys žmonės jo kampaniją parėmė tūkstantinėmis lėšomis. 

Partijai pasipriešinęs M. Majauskas iš jos buvo pašalintas. Netrukus jis paskelbė savarankiškai keliantis savo kandidatūrą į Vilniaus merus.

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai dėl M. Majausko gautų aukų bent kol kas į VRK kreiptis neketina. 

„Kol kas apie šią iniciatyvą plačiau nediskutavome, nes štabas yra susitelkęs į Valdo Benkunsko kampaniją, komandos ir programos pristatymą. Tačiau esant pagrindui įstatymas nedraudžia VRK imtis veiksmų savo iniciatyva“, – partijos rinkimų štabo vadovo Andriaus Vyšniausko poziciją BNS perdavė atstovė spaudai Raminta Keršytė.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) taip pat nėra gavusi kreipimųsi dėl šios situacijos ir pagrindo tyrimui nemato.

„Kalbant apie šią situaciją, kol kas viešoje erdvėje nėra duomenų, kurie būtų pagrindas ikiteisminio tyrimo pradėjimui. Ši situacija gali būti susijusi su politinių kampanijų finansavimo teisėtumo kontrole, kurią vykdo Vyriausioji rinkimų komisija“, – nurodoma BNS perduotame STT komentare.

Savarankiškai į sostinės merus kandidatuojantis M. Majauskas tarp atskirų kandidatų išsiskiria fizinių asmenų aukomis – kampanijai pervesta beveik 50 tūkst. eurų, rodo VRK skelbiami duomenys.

Dalis aukotojų yra susiję su viešojo maitinimo verslu, kuriam palankią lengvatą tvirtinant biudžetą palaikė M. Majauskas.

Didžiausiomis aukomis jį yra parėmę Ona Žemaitienė – 7,5 tūkst. eurų, Vidmantas Martikonis – 7 tūkst. eurų, Aurelijus Jasevičius – 6 tūkst. eurų, Mindaugas Vėgelė – 5 tūkst. eurų.

Taip pat po 3 tūkst. eurų buvusiam Seimo Biudžeto ir finansų komiteto vadovui paaukojo Zenonas Svetlikauskas, Lina Nikonovaitė, po 2 tūkst. eurų – Ramunė Kabašinskienė, Marija Cholodova, Gintarė Liorentienė, Stanislovas Andrijauskas.

Antradienį paprašytas pakomentuoti, ar šio verslo atstovų parama neatrodo kaip atsilyginimas už palankias Pridėtinės vertės įstatymo pataisas, M. Majauskas tik atsakė padėka tiems, kurie „prisideda ir sudaro galimybę dalyvauti Vilniaus mero rinkimuose kaip nepartiniam ir nepriklausomam kandidatui“.

Autorė Milena Andrukaitytė

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

9 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar važiuosite (važiuotumėte) į Nidą „Pajūrio ekspresu“ net 7 valandas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist