Aplinkos ministerija kartu su Lietuvos parodų ir kongresų centru „LITEXPO“ pradeda būsimų Lietuvos paviljono pasaulinėje parodoje „EXPO 2020“ gidų atranką.

Pretendentai privalo turėti aukštąjį išsilavinimą, puikiai mokėti anglų kalbą. Arabų kalbos žinios suteikia papildomą pranašumą. Bus vertinami ir kiti gebėjimai: patirtis vertėjaujant viešuose renginiuose, IT technologijų išmanymas, fotografavimo, straipsnių rašymo, socialinių tinklų tvarkymo įgūdžiai. Bent vienas komandos narys privalės turėti penkerių metų aktyvaus vairavimo stažą.

„Jei esate gerai susipažinę su Lietuvos istorija, vidaus ir užsienio politika, finansų inovacijomis, atsinaujinančia energetika, geografija, kultūra, papročiais ir gebate apie tai papasakoti anglų, o dar geriau – ir arabų kalbomis, jums žinomos Artimųjų Rytų politinės aktualijos, tradicijos ir kultūra, esate komunikabilūs, iniciatyvūs ir paslaugūs – turite galimybę šį rudenį vykti į Dubajų ir šešis mėnesius dirbti Lietuvos paviljono gidais“, – sako Lietuvos paviljono generalinis komisaras, Aplinkos ministerijos EXPO skyriaus vedėjas Romas Jankauskas.

Valstybių paviljonai parodoje veiks kiekvieną dieną nuo ryto iki vakaro, todėl personalas dirbs pamainomis ir slenkančiu grafiku. Gidų komanda, atskridusi į Dubajų, įsikurs šalia pastatytame gyvenamųjų namų kvartale arba vadinamajame EXPO kaimelyje. Laisvu nuo darbo metu galės aplankyti kitų šalių paviljonus, Dubajaus ir kaimyninių Emyratų įžymybes, o jei leis pandemijos nulemti apribojimai, turės daugiau galimybių pažinti egzotišką arabų pasaulį.

Gidai jau buvo kviesti į atranką kiek daugiau nei prieš metus, tada gauta per pusšimtį paraiškų, bet prasidėjus karantinui, o vėliau ir pačią parodą nukėlus metams, ji neįvyko. „Tikimės, kad be jau norėjusių joje dalyvauti atsiras ir daugiau. Dirbti pasaulinėje parodoje – ir garbė, ir prestižas. Šie žmonės tampa savotiškais Lietuvos ambasadoriais“, – aiškina Romas Jankauskas.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

3 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar tikitės, jog naujasis meras pakeis sostinę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.