Susisiekimo ministerijos inicijuotos akcijos #DviratisUkrainai metu surinkti dviračiai, kaip ir planuota gegužę, iškeliavo į Ukrainą – su įmonės „Vlantana“ pagalba penktadienį jie buvo sukrauti į vilkikus ir iškeliavo į ilgą kelionę per Europą. Lietuvos gyventojai, verslo atstovai ir institucijos Ukrainos žmonėms padovanojo net 491 dviratį.

Be beveik 500 padovanotų dviračių suaugusiems ir vaikams, akcijos metu taip pat surinkta apie 400 šalmų, daugiau nei 300 šviesą atspindinčių liemenių, 100 dviračių žibintų, per 1800 atšvaitų, dešimtys skambučių, mobiliųjų telefonų laikiklių, padangų ir pompų.

„Dėkojame visiems, kurie Ukrainos žmonėms padėjo surinkti beveik 500 dviračių, taip pat kitas saugiam ir patogiam eismui reikalingas priemones. Kiekviena auka yra svarbi, kadangi, okupantams sunaikinus daugybę šalies kelių ir gatvių, dviračiai tampa viena efektyviausių judėjimo priemonių susisiekimui su aplinkinėmis gyvenvietėmis ir humanitarinės pagalbos vietomis“, – sako Susisiekimo ministerijos kancleris Ramūnas Dilba.

Akcijos #DviratisUkrainai metu surinkti dviračiai ir priemonės Ukrainos link pajudėjo sukrovus juos į keletą vilkikų. Kad įvairių Ukrainos miestų bei jų apylinkių gyventojus, kuriems jų labiausiai reikia, pasiektų lietuvių dovanoti dviračiai, pasirūpins Susisiekimo ministerijos partneriai – Ukrainos visuomeninė nevyriausybinė organizacija „Forza“.

Akcijos metu padovanoti dviratį buvo galima 25-iuose surinkimo punktuose visoje Lietuvoje. Aktyviausi buvo didžiųjų miestų – Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos – gyventojai, padovanoję apie pusę visų surinktų dviračių.

Surinkti dviračiai iš visų punktų Lietuvoje buvo suvežti į didžiuosius šalies miestus, kiekvieną jų puošia lipdukas su akcijos logotipu ir šūkiu „With love from Lithuania“.

Dėkojame visiems, padėjusiems organizuoti akciją #DviratisUkrainai, tai Lietuvos logistikos kompanija „Vlantana“, paramos Ukrainai organizacija „Blue/Yellow“, AB „Kelių priežiūra“, Vilniaus miesto savivaldybė, AB „Lietuvos geležinkeliai“, VšĮ Transporto kompetencijų agentūra, AB Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija.

Susisiekimo ministerija nuo Rusijos sukelto karo Ukrainoje pradžios organizuoja ir koordinuoja mūsų šalies piliečių humanitarinės pagalbos Ukrainai logistiką.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pasaulinės žvaigždės Rita Ora koncertas turi būti nemokamas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist