Lietuvos naujienos

I. Šimonytė kreipėsi į S. Skvernelį: ragina kuo skubiau griežtinti karantino sąlygas

Paskirtoji premjerė Ingrida Šimonytė trečiadienį kreipėsi į laikinai pareigas einantį ministrą pirmininką Saulių Skvernelį, prašydama kuo skubiau Vyriausybės posėdyje priimti būtinus ir sveikatos apsaugos srities autoritetų siūlomus papildomus griežtinančius karantino sąlygas sprendimus.

I. Šimonytė kreipimesi pažymi, jog trečiadienį paskelbti toliau augantys rekordiniai užsikrėtusiųjų koronavirusu žmonių skaičiai ir pranešimai apie kasdieną mirštančias dešimtis bendrapiliečių rodo, kad ligšioliniai sprendimai nepadėjo stabilizuoti situacijos ir pasiekti jos gerėjimo

„Kreipiuosi į Jus, nes nebeturime jokios moralinės ir politinės teisės daugiau delsti. Kiekviena pradelsta diena kainuoja žmonių gyvybes ir sveikatą. Sprendimai, nepriimti šiandien, reikš prarastas žmonių gyvybes visą ateinantį mėnesį. Jei neatlaikydama hospitalizuojamų sergančiųjų skaičiaus „perdegs“ ir neužtikrins reikalingos, savalaikės ir kvalifikuotos pagalbos visa Lietuvos sveikatos apsaugos sistema, pasekmės bus itin skaudžios – jau dabar perteklinio mirtingumo rodikliai yra gąsdinantys“, – kreipimesi teigia I. Šimonytė.

 

Paskirtoji premjerė taip pat kreipimesi sako pasiruošusi paremti ir viešai palaikyti reikalingus sprendimus, tokiu būdu pasidalindama tenkančią atsakomybę.

„Beprecedentės krizės akivaizdoje, kada Vyriausybės veiksmai lemia žmonių gyvybes, negalime ir neturime vadovautis siaurais politinės naudos išskaičiavimais. Tikiu, kad Jūs ir kaip buvęs pareigūnas, ir šiuo metu laikinai einantis Ministro Pirmininko pareigas politinis lyderis, elgsitės garbingai ir ryžtingai“, – rašoma I. Šimonytės kreipimesi.

S. Skvernelio reakcija į I. Šimonytės kreipimąsi: nė vieno konkretaus siūlymo

„Vertinu paskirtosios ministrės pirmininkės kreipimąsi, bet, deja… Nė vieno konkretaus siūlymo, ką dar reikėtų padaryti, kad būtų galima situaciją griežčiau kontroliuoti ir valdyti“, – Vyriausybės posėdžio metu sakė S. Skvernelis.

 

„Noriu priminti visiems, kad šiandien įsigalioja Vyriausybės nutarimo pokyčiai dėl karantino, kuriuose tikrai yra priimti reikalingi bei būtini sprendimai: dėl artimųjų kontaktų draudimo, dėl draudimo bendrauti daugiau kaip dviem šeimoms ar namų ūkiams, draudimas rengti įvairaus pobūdžio asmenines šventes. Yra apriboti galimi masiniai susibūrimai prekybos centruose“, – nuo trečiadienio sugriežtintas karantino taisykles vardino premjeras.

„Šalis perėjo prie visuotinio nuotolinio darbo, tik išimtinais atvejais galimas kontaktinis darbas. Tai liečia tiek viešąjį sektorių, tiek ir privatųjį sektorių“, – sakė S. Skvernelis, pažymėdamas ir Vyriausybės priimtus sprendimus dėl darbo organizavimo Lietuvos ugdymo įstaigose.

Pasak jo, viešojoje erdvėje deklaruoti siūlymai uždrausti judėjimą tarp miestų nieko neišspręs.

 

„Visiškas judėjimo uždraudimas tarp miestų nieko nesprendžia. Važiuos paslaugos, važiuos prekės… Svarbu, kad žmonės išvažiavę į kitą miestą nedalyvautų masinio susibūrimo vietose, nelankytų artimųjų ir draugų, taip platinant virusą“, – teigė darbą Vyriausybėje baigiantis premjeras, tikindamas, kad jo vadovaujama laikinoji Vyriausybė dar yra pasirengusi priimti sprendimus dėl karantino.

„Esame pasiruošę, kad jei bus nors vienas racionalus argumentuotas pasiūlymas dėl karantino sąlygų keitimo ir griežtinimo – susirinksime ir į neeilinį posėdį. Iki to momento, kada nauja Vyriausybė prisieks. Bet deklaracijomis mes šios problemos nesuvaldysime ir neišspręsime“, – sakė S. Skvernelis, ragindamas Vyriausybę pereiti prie konkrečių darbų.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
9 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Remis
Remis
1 metus

Prie ko čia autoritetai?

Rezultatus žiūrėkite o ne autoritetiskumo

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button