Lietuvos naujienos

I. Šimonytė: karantino įvesti neplanuojame

Vyriausybė trečiadienį spręs dėl privalomo kaukių dėvėjimo uždarose patalpose, tačiau karantino režimo įvedimo priimant šiuos pokyčius neprireiks, teigia premjerė Ingrida Šimonytė.

„Panašu, kad apsieisime su ekstremaliąja padėtimi“, – žurnalistams Seime antradienį teigė I. Šimonytė.

Ministrės pirmininkės teigimu, visų pirma, nauja kaukių dėvėjimo tvarka bus nustatyta Vyriausybės nutarimu.

 

„Pagrindinis klausimas buvo ne tai, kad Vyriausybė nori skelbti karantiną dėl to, nes jai labai patinka karantinas. (…) Dabar per ekstremalią situaciją yra paslaugų teikėjo įmonių vadovų, parduotuvių atsakomybė užtikrinti, kad iš į kažkokią patalpą atėjusių žmonių būtų reikalaujama dėvėti kaukes. Ir tarsi atsakomybė taip pat taikytina tam, kas to neužtikrino“, – atkreipė dėmesį premjerė.

Vis tik, pasak I. Šimonytės, planuojamo nutarimo esmė – kad atsakomybė turėtų būti nukreipta konkrečiai žmogui, kuris nesilaiko nustatytų reikalavimų.

„Bet kai mes kalbame apie prievolę visiems dėvėti, tai jeigu mes esame tikri, o taip suprantu, kad teisininkai vis dėlto davė tokią išvadą, kad jie yra tikri dėl to ir teismų praktikos pakanka, jog ta nuomonė būtų pagrįsta, kad atsakomybė turi tekti tam, kas nesilaiko reikalavimų – žmogui, kuris nedėvi kaukės“, – sakė premjerė.

 

Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
33 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button