Viešoje erdvėje pradėjus kelti klausimus dėl kolektyvinės saugos statinių, kuriuose karo atveju būtų galima pasislėpti, premjerė Ingrida Šimonytė ragina neprovokuoti diskusijų, kurios tik be reikalo keltų visuomenės nerimą.

„Lietuva yra NATO valstybė. Ir labai prašyčiau neprovokuoti diskusijos ten, kur galima tik kelti visuomenės nerimą be būtino reikalo. Tikrai dabar vyksta nemažai dalykų pildant tiesiog informacijos paveikslą žmonėms, ką jie turi žinoti, kokiomis aplinkybėmis, nes pavojai gali būti įvairūs“, – Vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje teigė I. Šimonytė.

Premjerė akcentuoja, kad yra daug rekomendacijų, kurios gyventojams yra pateiktos įvairiuose civilinės saugos šaltiniuose. Vyriausybės vadovė akcentuoja, kad ši informacija ir toliau bus pildoma, siekiant atsakyti į visuomenėje kylančius klausimus, kad gyventojai nesusigalvotų grėsmės, kurios realiai nėra.

I. Šimonytė ragina gyventojus domėtis viešoje erdvėje pateikta civilinės saugos informacija.

„Nežinau, kodėl reikia pirkti tiek daug druskos, bet maisto užteks ir visais kitais dalykais tikrai Vyriausybė yra nusiteikusi pasirūpinti. Žmonėms reikia pasirūpinti tuo, ką jiems rekomenduoja civilinės saugos specialistai“, – akcentavo I. Šimonytė.

„Negaliu uždrausti gyventojams laisvoje šalyje daryti įvairių dalykų, bet man atrodo, kad visada tokiais atvejais labiausiai reikia užsiiminėti ne saviveikla, o tiesiog kreiptis į tuos informacijos resursus, kurie yra“, – pridūrė ji.

ELTA primena, kad ankstų vasario 24-osios rytą Rusija pradėjo agresyvų ir tarptautinės bendruomenės pasmerktą karinį įsiveržimą į Ukrainą. Vakarų bendruomenė, į tai reaguodama, Rusijai paskelbė labai griežtas sankcijas ir ekonominę bei karinę paramą Ukrainai. Vakarų bendruomenė kaltina Kremlių Ukrainoje tikslingai griaunant miestus ir žudant nekaltus civilius.

Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

12 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist