Garsioji Vilniaus dobermanė – 10-ajame dešimtmetyje sukurtas skulptoriaus Svajūno Kižio baigiamasis darbas Dailes akademijoje. Darbą sudarė skulptūra ir nuotraukos, kuriose užfiksuota šunų uodegų kirpimo procedūra. Autoriui pasiūlius, natūralaus dydžio lakuotos bronzos dobermanas 1994-aisiais įsitaisė prie toje vietoje Gedimino prospekte buvusios parduotuvės. Skulptūra kasdien būdavo išnešama į lauką, o vakare grąžinama į vidų. Po kelerių metų skulptūrą pavogė.

Panašaus likimo ir 2007-aisiais Eimanto Ludavičiaus toje pačioje vietoje pastatyta dobermanė. Užsidarius optikai, savininkas, kurio užsakymu skulptūra ir buvo pagaminta, ją išsivežė ir pasistatė šalia namų.

E. Ludavičius teigia buvęs nusivylęs, kad skulptūros, kaip tam tikro simbolio, nebeliko miesto centre.

„Tikėjausi, kad skulptūrą paliks, nepaisant to, kad pasikeičia nuomuojamų patalpų funkcija, tą skulptūrą, kaip viešosios erdvės simbolį, savininkas paliks, bet atsitiko taip, kaip atstiko. Iš pradžių nedrąsiai, bet supratau, kad už tą viešąjį interesą reikia kovoti ir dėti savo lėšas ir pastangas. Labai dėkoju tiems, kurie prisidėjo prie to ir prisideda“, – sako E. Ludavičius.

Skulptūra atkurta, nes E. Ludavičius buvo išsaugojęs dobermanės formą. Prieš 10 metų skulptūra kurta kaip reklaminis objektas, bet ji tapo Gedimino prospekto simboliu.

Daugiau apie tai – Luko Šniolio reportaže.

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist