Registrų centras, Sveikatos apsaugos ministerijos pavedimu vykdydamas Europos Sąjungos skaitmeninio COVID pažymėjimo diegimą, sukūrė technologinį sprendimą, leidžiantį sugeneruoti pažymėjimus asmenims, gavusiems daugiau nei du skiepus. Šis sprendimas leis išvengti situacijų, kai dėl į E. sveikatos sistemą klaidingai įvestų duomenų ar atskirų situacijų, tokiems asmenims ES skaitmeninis COVID pažymėjimas nebuvo sugeneruotas.

Diegiant ES skaitmeninio COVID pažymėjimo sprendimą buvo laikomasi Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytų pažymėjimo sugeneravimo taisyklių, pagal kurias pažymėjimas sugeneruojamas pagal E. sveikatos sistemoje fiksuotus medicininius faktus, pavyzdžiui, gautas vakcinos dozes. Pagal patvirtintas nacionalines taisykles, ES skaitmeninis COVID pažymėjimas įsigalioja praėjus dviem savaitėms po pilnos vakcinacijos viena iš patvirtintų vakcinų.

Vis dėlto, praktikoje neretai pasitaiko duomenų suvedimo į E. sveikatos sistemą klaidų, kai įvedamos daugiau nei dvi vakcinos dozės ar klaidingai nurodomas dozių skaičius. Taip pat gali pasitaikyti atvejų, kai asmuo, gavęs pirmąją iš dviejų numatytų vakcinos dozių, susirgo COVID-19 liga ir antrosios vakcinos atsisakė, o iš naujo vakcinuotis nusprendė po kurio laiko. Be to, pastebėta ir tokių atvejų, kai asmenys yra gavę dvi skirtingų gamintojų vakcinos dozes. Tokiais atvejais E. sveikatos sistemoje asmeniui bus įvestos trys vakcinos dozės.

Iki šiol veikęs technologinis sprendimas tokius atvejus traktavo kaip klaidingus ir ES skaitmeninio COVID pažymėjimo tokiems asmenims nesugeneruodavo. Registrų centro sukurtas sprendimas nuo šiol asmenims, turintiems daugiau nei 2 vakcinacijos nuo COVID-19 ligos įrašus, sugeneruos ES skaitmeninius COVID pažymėjimus, juose nurodydamas, kad asmuo yra pilnai vakcinuotas.

Be to, šis sprendimas taip pat bus naudingas, vykdant gyventojų revakcinaciją.

Artimiausiuose planuose – greitieji antigeno testai ir užsienyje gautų skiepų įvedimas į E. sveikatos sistemą

Norint išsiimti ar atsinaujinti savo ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą, reikia prisijungti prie savo asmeninės paskyros E. sveikatos sistemoje (www.esveikata.lt). Neturintys galimybės patys prisijungti prie savo paskyros, rekomenduojame kreiptis į savo sveikatos priežiūros įstaigą arba vakcinacijos centrą, kuriame buvote paskiepyti.

ES skaitmeninis pažymėjimas yra faktinės informacijos apie asmenį išrašas, kuris patvirtina vakcinacijos nuo COVID-19 ligos, persirgimo šia liga ar neigiamo tyrimo rezultato faktus. Europos Sąjungos šalyse išduodami trys ES Skaitmeniniai COVID pažymėjimai – dėl skiepijimosi, persirgtos COVID ligos ir tyrimų rezultatų. Visi jie generuojami E. sveikatos sistemos duomenų pagrindu ir atnaujinami kaskart prisijungus prie savo asmeninės paskyros E. sveikatoje.

Artimiausiu metu Registrų centras numato įdiegti technologinius sprendimus, kurie leis į E. sveikatos sistemą įvesti užsienio šalyje gautas vakcinas ar fiksuotus persirgimus ir šių faktinių duomenų pagrindu sugeneruoti ES skaitmeninį COVID pažymėjimą. Taip pat jau netrukus ketinama į ES skaitmeninių COVID pažymėjimų generavimą įtraukti ne tik PGR testų, bet ir greitųjų antigenų testų rezultatus.

ES Skaitmeniniai COVID pažymėjimai Europos Sąjungos šalyse galioja skirtingai – kiekviena šalis taisykles ir sąlygas nusistato pati, todėl keliaujantieji į užsienio šalį turi būti atidūs ir pasitikrinti tvarką šalies, į kurią vykstama. Šalių taisykles galima rasti tinklapyje  https://reopen.europa.eu/lt/. Į Lietuvą iš užsienio atvykusiems asmenims ES skaitmeniniai COVID pažymėjimai įsigalioja praėjus 2 savaitėms po pilnos vakcinacijos „Comirnaty“, „Spikevax“, „Vaxzevria“ arba „Janssen“ vakcina, persirgus COVID-19 liga, kai persirgimo faktas nustatytas teigiamu PGR tyrimu ir nuo tyrimo dienos praėjo mažiau nei 180 dienų arba gavus neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

13 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, kad Vilniaus viešojo transporto bilietai būtų suskirstyti pagal zonas?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.