Lietuvos naujienos

Draugiško gyvūnams miesto savivaldybėje – šuns diena

Balandžio 24-ąją švenčiama Šuns diena – Vilniaus savivaldybės  darbuotojai į darbą šiandien atsivedė augintinius ir aukojo įvairius būtinus daiktus gyvūnų prieglaudoms, kuriuos dar šįvakar padovanos. Su savo šuneliu Mumiu kartu dirba ir susitikimus rengia ir miesto meras Remigijus Šimašius.

„Vilnius – draugiškas visiems miestas, įskaitant ir mūsų keturkojus draugus. Džiaugiuosi, kad Vilniuje turime vis daugiau vietų, kur galima kokybiškai praleisti laiką su savo augintiniais. Prieš beveik dvejus metus Vingio parke prie Neries upės atidarėme pirmąjį Lietuvoje šunų paplūdimį. Taip pat panaikinome visiškai nelogiškus draudimus vedžioti šunis miesto parkuose. Privatūs verslai – parduotuvės, kavinės ir barai taip pat vis dažniau priima ir keturkojus lankytojus. Visa tai ir yra tikrasis draugiško atviro Vilniaus veidas,“ – sako Vilniaus meras.

Nuotrauka: Sauliaus Žiūros

Vilniečiai gali džiaugtis tuo, kad Vilnius – draugiškas miestas ne tik jiems, bet ir jų augintiniams. Sostinės viešuoju transportu bet kuris vilnietis ar miesto svečias gali nemokamai vežti gyvūnus. Vingio parke jau antrus metus veikia įrengtas pirmasis paplūdimys augintiniams. Specialiais ženklais pažymėtas paplūdimys  Neries krantinėj už Vingio parko stadiono džiugina keturkojus ir jų šeimininkus.

 

Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai ir šiemet tradiciškai skelbia akciją „Auginu atsakingai“. Jos metu visu šiltuoju sezonu – gegužės rugsėjo mėnesiais – dalina gyvūnus vedžiojantiems vilniečiams vienkartinius dėklus su maišeliais. Šuniukų augintojams bus išdalinta daugiau kaip 1500 vnt. dėklų su maišeliais, primindami gyventojams apie gyvūnų augintojų pareigas ir atsakomybę. Primintina, kad šunų ekskrementus galima mesti ir į bendro naudojimo šiukšliadėžes ir konteinerius.

Nuotrauka: Sauliaus Žiūros

Šiais metais Vilniuje atnaujinama net 19 šunų vedžiojimo aikštelių. Naujamiesčio, Naujosios Vilnios ir Žirmūnų (Šeimyniškių g. 30) seniūnijose esančios šunų aikštelės bus baigtos renovuoti dar šį mėnesį. Iki birželio pradžios bus suremontuotos pačios prasčiausios būklės šunų vedžiojimo aikštelės: bus įrengti aptvėrimai,  įėjimo varteliai,  pastatyti nauji suolai, šiukšliadėžės, o 9 aikštelėse bus išlyginta aikštelių danga. Visi atnaujinimo darbai savivaldybei kainuos apie 119 tūkst. Eur. Kitais metais bus suremontuotos dar 9 aikštelės.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button