Pagrindinė mirčių priežastis Lietuvoje – širdies ir kraujotakos sistemos ligos. Vien miokardo infarktas, viena iš daugelio širdies ligų, kasdien Lietuvoje ištinka apie 20 žmonių, 3 iš jų miršta. Neretai širdis sustoja ne gydymo įstaigose, o gyvenant įprastą gyvenimą: namuose, darbe, keliaujant ar tiesiog apsiperkant prekybos centre. Todėl, prekybos tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“, investavusi daugiau nei 18 tūkst. eurų, keturiose „Akropolių“ „Maximose“ Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose įrengė dvylika defibriliatorių. Sustojus širdžiai, šie prietaisai padeda atkurti širdies ritmą ir atstatyti vieno svarbiausių žmogaus organų veiklą dar iki atvykstant medikams, o jais naudotis gali kiekvienas.

Skaudūs pastarojo meto įvykiai šalyje, kuomet netenkama žmogaus, nors jį dar buvo galima išgelbėti, atkreipė vienos didžiausių lietuviškų bendrovių dėmesį į širdies ligų mąstą Lietuvoje. Šalies statistika rodo, kad sustojus širdžiai, dažniausiai gyvybės nepavyksta išgelbėti, nes šalia nėra žmogaus, galinčio suteikti pirmąją pagalbą arba nėra tam būtinų priemonių. Trys iš keturių gyvybių, suteikus pirmąją pagalbą tinkamai ir laiku, t.y. per pirmąsias 5 minutes, galėtų būti išgelbėtos.

„2016 metų duomenimis, vidutiniškai per mėnesį „Akropoliuose“ apsilanko per 4 mln. žmonių. Juose įsikūrusiose „Maxima“ parduotuvėse taip pat lankosi itin dideli žmonių srautai, tad sukūrėme sąlygas tam, kad būtent čia būtų daugiau tiek pirmąją pagalbą padedančių suteikti priemonių, tiek žmonių, mokančių tai tinkamai padaryti. Todėl ne tik įrengėme defibriliatorius, bet ir apmokėme savo kolegas naudotis naujais prietaisais ir teikti pirmąją pagalbą“, – sako Kristina Meidė, bendrovės „Maxima LT“ generalinė direktorė.

Defibriliatoriai įrengti Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių „Akropoliuose“ esančiose parduotuvėse „Maxima“. Kiekvienoje po tris – po du prekybos salėje, dar po vieną – darbinėse patalpose, ir yra prieinami ne tik „Maximos“ pirkėjams, bet ir visiems, besilankantiems ar dirbantiems „Akropoliuose“.

Taip pat, apie tai, jog didžiosiose „Maximose“ įrengti defibriliatoriai, yra informuoti minėtų miestų VšĮ „Greitosios medicinos pagalbos“ stoties informaciniai centrai. Gavę pranešimą apie įvykusią nelaimę kuriame nors „Akropolių“ arba šalia jų, greitosios medicinos pagalbos darbuotojai gali skambinančiajam iš karto paaiškinti, kur prekybos centre yra defibriliatorius, kad nukentėjusiajam būtų nedelsiant suteikta pirmoji pagalba.

„Moksliniais tyrimais įrodyta, jog įvykus staigiai mirčiai viešoje vietoje, tai yra sustojus širdžiai, tikimybė išgelbėti žmogų žymiai padidėja, kai šalia yra automatinis išorinis defibriliatorius. Trys iš keturių žmonių gali būti išgelbėti, jei defibriliacija bus atlikta per pirmas penkias minutes“, – teigia Igoris Lukaševas, VšĮ „Vilniaus greitosios medicinos pagalbos“ operatyvinės pagalbos padalinių vadovas.

„Maximose“ įrengti JAV gamintojo „Physio Control“ automatiniai išoriniai defibriliatoriai „Lifepak CR Plus“, skirti defibriliuoti žmogaus širdį, t.y. sutrikus širdies ritmui – įvykus skilvelių virpėjimui – atkurti normalią širdies veiklą. Įvykus klinikinei mirčiai, žmogus praranda sąmonę, sutrinka kvėpavimas, nėra kraujotakos požymių, pavyzdžiui, neužčiuopiamas pulsas, nėra judesių.

Ištikus nelaimei, kviečiame kreiptis į parduotuvių „Maxima“, kuriose įrengti defibriliatoriai, darbuotojus, kurie padės pasinaudoti defibriliatoriumi ir suteiks pirmąją pagalbą.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kuris vilnietis nusipelno 2022-ųjų metų geriausiojo titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.