Lietuvos naujienos

D. Grybauskaitė: sankcijos Rusijos nesustabdys, karo nusikaltėlis gali būti sustabdytas tik mūšio lauke

Vilnius, vasario 24 d. (ELTA). Lietuvai dvi kadencijas vadovavusi prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad grasinimai Rusijai izoliuoti arba atgrasyti sankcijomis jos nesustabdys. Buvusios šalies vadovės teigimu, „karo nusikaltėlis“ gali būti sustabdytas tik mūšio lauke.

„Grasinimai izoliuoti ar atgrasyti sankcijomis agresoriaus nesustabdė ir toliau nestabdys. Sankcijos tik pavėluotai baudžia. KARO NUSIKALTĖLIS gali būti sustabdytas tik mūšio lauke. Todėl baikite virpinti orą tuščiais plepalais, o imkitės realių veiksmų“, – savo feisbuko paskyroje rašo D. Grybauskaitė.

ELTA primena, kad Rusijos prezidentas V. Putinas ketvirtadienio paryčiais paskelbė, jog pradeda karinę operaciją prieš Ukrainą. Iš karto Rusijos kariuomenė atakavo Ukrainą daugelyje vietų. V. Putinas savo kalboje pareiškė, kad užpuolimo tikslas – „demilitarizuoti ir denacifikuoti“, bet ne okupuoti Ukrainą. Jis įspėjo kitas šalis nesikišti, nes priešingu atveju pagrasino tokiu atsaku, kuris „nuves prie pasekmių, kurių dar nepatyrėte savo istorijoje“.

 

Reaguodami į prasidėjusį karinį konfliktą Europoje, ketvirtadienį susitinka Europos Sąjungos (ES) vadovai. EVT pirmininkas Charlis Michelis skubiai sušaukė EVT susitikimą krizei ir papildomoms ribojamosioms priemonėms aptarti. Tikimasi, kad jos turės didžiulių ir sunkių pasekmių Rusijai dėl šios veiksmų. Europos Komisijos (EK) pirmininkė Ursula von der Leyen ir ES vyriausiasis įgaliotinis Josepas Borrellis pristatys papildomą sankcijų rinkinį, kurį EK ir Europos išorės veiksmų tarnyba baigia rengti, glaudžiai koordinuodamos veiksmus su partneriais.

ELTA (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
36 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Apgailėtina senė

Lengva siųsti kitų vaikus į karą, kai savų net neturi.
Sėdi ir toliau sėdėk užsibarikadavus su apsauga miškuose, ir nemokyk kitų, kad jie turi eiti kariauti karą, kurį pati kažkada padėjai užvirti

Tegul eina M

Gerbiamioji, o kur Jūs buvote, kad JAV bombardavo Serbiją, įsiveržė į Iraką, Afganistaną? Kažkaip negirdejau, kad nors sankcijų reikalautų

Kazyte

Karo kurstytoja

Tomas

Vatnike, o karas neprasidejo?

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button