Teismui perduota buvusio Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nario Sergejau Popovo byla dėl galimai fiktyviai išsinuomotų patalpų biurui, pranešė prokuratūra.

Anot prokuratūros, S. Popovas kaltinamas piktnaudžiavimu siekiant turtinės naudos, dokumentų klastojimu bei sukčiavimu.

Ano teisėsaugos, tyrimo duomenimis, S. Popovas, būdamas tuometinės tarybos narys, turėjo teisę gauti išmoką biuro patalpų nuomos išlaidoms apmokėti. 2020 m. gruodžio mėn. jis su viena privačia įmone sudarė galimai fiktyvią negyvenamųjų patalpų nuomos sutartį biuro nuomai bei, siekdamas turtinės naudos, S. Popovas Vilniaus miesto savivaldybės administracijai nuo 2021 m. sausio iki 2023 m. balandžio mėn. pateikdavo finansinius dokumentus – apyskaitas už neva biuro patalpų nuomą su įrašytais, kaip įtariama, tikrovės neatitinkančiais duomenimis.

Kaip nurodo prokuratūra, tokiu būdu S. Popovas, galimai piktnaudžiaudamas tarnyba, siekdamas turtinės naudos, apgaule įgijo 7 tūkst. 400 eurų. Savo, įtariama, neteisėtais veiksmais S. Popovas sumenkino tarybos nario autoritetą bei pakenkė Vilniaus miesto savivaldybės tarybos įvaizdžiui, tuo padarydamas ir didelę neturtinę žalą Vilniaus miesto savivaldybei.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus apygardos teismui.

Ikiteisminis tyrimas Specialiųjų tyrimų tarnyboje buvo pradėtas dėl galimo Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nario piktnaudžiavimo panaudojant lėšas, skiriamas su jo, kaip tarybos nario, veikla susijusioms išlaidoms apmokėti.

ELTA primena, kad pavasarį visuomenininkui Andriui Tapinui inicijavus savivaldos politikų lėšų įsisavinimo tyrimą „Skaidrinam“ ir dėl to kilus skandalui dėl galimo politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, į teisėsaugos akiratį pakliuvo daugybė savivaldybių.

Gytis Pankūnas (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

5 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pasaulinės žvaigždės Rita Ora koncertas turi būti nemokamas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist