Susisiekimo paslaugų platforma „Bolt“ pristatė savo el. paspirtukų saugos ataskaitą. Duomenys iš įvairių pasaulio šalių – tarp jų ir Lietuvos – atskleidžia ne tik 5 kartus  viršijantį kelionių el. paspirtukais skaičiaus augimą, bet ir joms tenkančių nelaimingų atsitikimų bei sužalojimų statistiką. Platformos duomenimis, 10 tūkst. kelionių praėjusiais metais teko vos 0,116 sužalojimų – 26 proc. mažiau nei 2020 metais. Bendras nelaimingų atsitikimų kiekis analogiškai mažėjo 12 proc.

Lietuvoje fiksuoti panašūs skaičiai: 10 tūkst. kelionių 2021 m. teko 0,235 nelaimingų atsitikimų arba 1 kelionė iš 42 tūkst. Sužalojimų statistika 13 proc. mažesnė už bendrą platformos vidurkį : 10 tūkst. kelionių tenka 0,103 sužalojimų atvejų arba 1 kelionė iš 97 tūkst. Tarptautinėje ataskaitoje panaudoti duomenys iš pačių vartotojų pranešimų ir trečiųjų šalių, tarp jų, ir policijos.

„Lietuvoje dažniausiai pateikiama apibendrinta nelaimių statistika, kurioje atsispindi tiek  žmonėms priklausančių, tiek mūsų paspirtukų incidentai, todėl iki šiol sunkiai galėjome įvertinti jų svorį bendrame kelionių kiekyje. Šiandien matome, kad mūsų hipotezės pasitvirtina – paspirtukams sparčiai populiarėjant, pasitaiko ir daugiau nelaimių, tačiau statistiškai jų procentas nuosekliai mažėja“, – pažymi Eimantas Balta, „Bolt“ dalijimosi paslaugų plėtros vadovas Baltijos šalyse. 

Pasak jo, tą nulemia ne vien augantis kelionių el.paspirtukais kiekis. Visų pirma, ši transproto priemonė tampa įprasta miestiečio kasdienybės dalimi.

„Žinome, kad nelaimingi atsitikimai dažnai susiję su pradedančiaisiais, o žmonėms įgyjant daugiau patirties ir tampant atsargesniais, incidentų nuolat pasitaiko, tačiau jų skaičius neauga proporcingai kelionių kiekiui“, – tvirtina E. Balta. Kita priežastis, pasak jo, yra nuolatinės platformos investicijos į kelionių saugumą.

Praėjusį mėnesį paskelbta, kad „Bolt“ į el.paspirtukų plėtrą ir saugių kelionių inovacijas vien šiemet yra suplanavusi investuoti daugiau kaip 150 tūkst. eurų. Praktiškai kiekvieną sezoną vartotojus pasiekia vis saugesnis paspirtuko modelis, taip pat pristatomi technologiniai sprendimai saugesnėms kelionėms. Lietuvoje šį sezoną pristatyta važiavimo dviese prevencijos sistema, perspejanti vartotojus, darančius šį KET pažeidimą.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

4 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist