Lietuvos naujienos

Beveik visose stebimose šalies maudyklose vanduo atitinka higienos normas

Beveik visose stebimose šalies maudyklose liepos pirmoje pusėje vanduo atitiko higienos normas, laikina tarša buvo nustatyta tik vienoje Vilniaus maudyklų, antradienį pranešė Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras.

Jo duomenimis, liepos 2-ąją vandens kokybės higienos normų neatitiko Balžio ežero II paplūdimio maudykla.

„Šioje maudykloje buvo nustatyta daugiau, nei leidžiama higienos normoje, žarninių enterokokų kolonijas sudarančių vienetų 100 ml vandens. Liepos 7 dieną pakartotinai atlikus Balžio ežero II paplūdimio maudyklos vandens tyrimus, vandens kokybė jau atitiko higienos normos reikalavimus“, – nurodoma pranešime.

 

Centras įvertino 111 iš 120 į stebėsenos sąrašą įtrauktų maudyklų vandens tyrimų rezultatus. Informacijos apie vandens kokybę dar nėra gauta iš Kupiškio, Akmenės, Tauragės, Šilalės, Molėtų ir Širvintų rajonų maudyklų.

Centro teigimu, taip pat gauta informacija ir apie 100 rekreacijai skirtų zonų vandens kokybę.

Didesnis nei leidžiama higienos normoje žarninių enterokokų kolonijas sudarančių vienetų skaičius vandenyje liepos 5-ąją rastas prie Aujedo ežero poilsio zonos. Liepos 12 dieną pakartotinai atlikus tyrimus šioje poilsio zonoje vandens kokybė jau atitiko reikalavimus.

 

Maudyklų vandens kokybė vertinama pagal du mikrobiologinius parametrus: žarninius enterokokus ir žarnines lazdeles. Atsižvelgiant į higienos normos reikalavimus, žarninių enterokokų turi būti ne daugiau kaip 100 kolonijas sudarančių vienetų 100 ml vandens, o žarninių lazdelių – ne daugiau kaip 1000 kolonijas sudarančių vienetų 100 ml vandens.

Informacija apie maudyklų vandens kokybę atnaujinama iš karto gavus informaciją iš savivaldybių ir laboratorijų.

Visuomenei informacija apie maudyklų vandens kokybę taip pat turi būti skelbiama savivaldybių interneto svetainėse.

 

Stenduose prie paplūdimių turi būti skelbiami naujausi maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatai bei rekomendacija nesimaudyti ar draudimas maudytis, jei nustatyta tarša.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Deimantas

Jei as jau persirgau laikotarpyje balandis arba geguze. (Turiu atlikta kraujo tyrima) Tai kokio velnio turiu begti skiepytis liepa? Ko verta ta informacija imunitetas 180 ar 150 dienu?

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button