Lietuvos naujienos

Barų darbuotojai rengia neįprastą akciją

Šį šeštadienį, vasario 20-ąją, 14 val., rengiama neįprasta solidarumo akcija, kurios metu barų darbuotojai sustos prie uždarytų įstaigų durų. Taip norima atkreipti dėmesį į tai, kad jau daug mėnesių šios srities verslas nesulaukia vyriausybės paramos.

Barų darbuotojai ketina surengti 15 minučių trukmės protesto akcijas.

Akciją organizuoja Vilniaus naktinis aljansas (VNA) ir Lietuvos barų ir kavinių asociacija.

 

Pasak organizatorių, šiuo metu dėl epidemiologinės situacijos neleidžiama atidaryti barų, todėl darbuotojai buvusių savo klientų lauks būtent prie jų.

„Pasirinkite savo mėgstamiausią vietą, stovėkite kartu su mumis, laikydamiesi saugaus atstumo, filmuokitės, fotografuokitės, dalinkitės naujiena, žymėkite ją #Laukiam, kad šiais sunkiais laikais mes jausturime jūsų paramą. Visi kartu paskatinkime vyriausybę laikytis savo pažadų ir padėti mus išgyventi“, – rašoma kvietime.

Greit bus keturi mėnesiai kai barai, kavinės, restoranai ir naktiniai klubai negalime veikti, negauna pajamų ir kasdien brenda į vis didesnes skolas.

 

„Veiklos ribojimai ir draudimai mums įvedami per kelias dienas, bet vyriausybės paramos programos įgyvendinamos lėtai. Pirmasis subsidijų paketas vis dar daug kam stringa dėl biurokratijos, antrasis paketas dar net nėra patvirtintas.

Balandžio mėnesį, jei iki tol neatsidarysime, mums bus reikalingas trečiasis subsidijų paketas, apie kurį valdžia net nekalba. Pakartotiniai prašome vyriausybės jau dabar ruošti trečiąjį paramos paketą, kad nebūtų skausmingų delsimų vėliau. Bet atsakymo negirdime.

Nuomos kompensavimo parama buvo atšaukta, o mūsų sektoriuje nuomos kaštai sudaro didžiausią sąnaudų dalį. Bet kurią dieną mūsų nuomotojai galėtų nutraukti sutartis, pritaikyti dideles baudas ir priversti mus skelbti bankrotą. Mes prarastume viską, ką taip ilgai kūrėme.

 

Vietoje mūsų neatsiras naujos įvairios ir nepriklausomos bendruomenės ar kitos kultūrinės veiklos įstaigos, neklestės vietiniai smulkieji verslai, o dominuos dideli Lietuvos ir užsienio tinklai. Mūsų miestai praras savo unikalius veidus ir sielas.

Mūsų darbuotojai ilgai sėdi prastovose ir gauna sumažintas pajamas. Laisvai samdomi darbuotojai, kurie yra svarbi mūsų gyvenimo dalis, yra tiesiog nebesamdomi ir gauna juokingai mažas kompensacijas. Jie gyvena nežinioje ar iš vis jų darbdaviai išgyvens šią krizę. Komandoms, kurie dirbo kartu daug metų, gręsia skilimas. Tad parodykime solidarumą su jais, stovėkime su jais prie tų vietų, kuriose jie sukurė Jums tiek daug gerų prisiminimų.

Mes laukiame Jūsų šį savaitgalį. Mums labai reikalinga Jūsų parama, todėl labai prašome prisijungti ir padėti“, – rašo organizatoriai Facebook kvietime.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
18 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button