Lietuvos naujienos

Atnaujinta pacientų lankymo Santaros klinikose tvarka

Nuo birželio 14 dienos Santaros klinikose vėl bus galima lankyti sergančius artimuosius, tačiau lankytojai turės ir toliau laikytis taisyklių, užtikrinančių epidemiologinę saugą.

Lankymas leidžiamas turintiems Galimybių pasą arba Europos Sąjungos skaitmeninį COVID pažymėjimą, kuriuos reikia pateikti apsaugai prieš patenkant į Santaros klinikų patalpas.

Neturint šių dokumentų, būtina gauti gydančio gydytojo leidimą. Leidimai išduodami:

 

– kai lankomas vaikas iki 14 metų yra hospitalizuotas be slaugančio asmens, nesergančio COVID-19 liga;
– kai lankomas pacientas yra sunkios būklės, bet neserga COVID-19 liga ir neturėjo kontakto su COVID-19 ligos įtariamais ar patvirtintais atvejais (su kitais pacientais, su skyriaus darbuotojais) bei nesančiais saviizoliacijoje;
– kai lankomas pacientas yra terminalinės sveikatos būklės.

Leidimas lankyti gali būti išduodamas lankytojui, jeigu:

– jis nėra saviizoliacijoje ir neturėjo kontaktų su COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) įtariamais ar susirgimo atvejais per paskutines 14 dienų;
– neturi COVID-19 ligos simptomų (kūno temperatūros 37,3°C ir didesnės, kosulio, pasunkėjusio kvėpavimo, staigaus uoslės ar skonio praradimo ar susilpnėjimo).

 

Kokių pacientų negalima lankyti? Negalima lankyti pacientų, kurie gydomi COVID-19 padaliniuose, išskyrus terminalinės būklės pacientus gydančio gydytojo leidimu.

Leidimas išduodamas tik vienam asmeniui.

Pacientų lankymo valandos – nuo 11 val. iki 13 val. arba nuo 17 val. iki 19 val.

 

Daugiavietėje palatoje vienu metu gali būti ne daugiau nei vienas lankytojas, išskyrus ypatingus atvejus.

Lankytojas privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (vienkartines medicinines veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones). Palatoje esant lankytojui, visi joje esantys pacientai turi dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (vienkartines medicinines veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones), jei įmanoma pagal paciento sveikatos būklę. Jei daugiavietėje palatoje yra pacientų, kurie patys užsidėti nosį ir burną dengiančios apsaugos priemonės negali, ją uždeda palatos slaugytojas.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button