Lietuvos naujienos

Atliks populiacijos tyrimą dėl COVID-19: įvertins imuniteto lygį

Lietuvoje planuojama atlikti tyrimą, kuris nustatytų tiek bendrą koronaviruso paplitimą šalyje, tiek įvertintų tarp gyventojų jau susiformavusio imuniteto nuo COVID-19 lygį. Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos departamento direktorius Audrius Ščeponavičius teigia, kad tokie tyrimai svarbūs norint įvertinti, ar šalis yra pasirengusi karantino sąlygų švelninimui.

„Planuojama, kad populiacijos tyrimą atliks gyvybės mokslų centras kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mokslininkais. Bus atrinkta statistiškai patikima populiacija – apie kelis tūkstančius gyventojų, atspindinčių visų Lietuvos gyventojų grupių vaizdą, ir jiems bus atlikti COCID-19 tyrimai. Atlikus šį tyrimą galėsime pasakyti, koks yra realus populiacijos imuniteto lygis”, – LRT radijui teigė SAM atstovas.

„Tai yra svarbu tam, kad būtų galima įvertinti karantino švelninimo etapus, ir įvertinti, ar mūsų sveikatos sektorius nebus perkrautas esant kai kuriems karantino atlaisvinimams. Būtent dėl sveikatos sektoriaus pajėgumo įvertinimo reikia žinoti šį rodiklį“, – pridūrė jis.

 

A. Ščeponavičiaus teigimu, Lietuvoje testuojant gyventojus dėl koronaviruso pereita jau į kitą etapą, kai tiriami ne tik simptomus jaučiantys pacientai.

„Mes jau įžengėme į kitą etapą, kai tiriami ne tik COCID-19 atvejai, bet ir tiriamos ženkliai platesnės grupės: ir socialinių įstaigų darbuotojai, ir globos įstaigų personalas, planuojama tirti kai kurių strateginių įmonių darbuotojus, pareigūnus, kalbama apie vaistinių darbuotojus. Šiuo metu visų grupių, kurios yra tiriamos dėl COVID, yra per 10”, – teigė jis.

Benas Brunalas (ELTA)

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
7 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button