Savanorių prospekte, atidarytas naujas išankstinio balsavimo punktas, kuriame balsą Seimo rinkimuose atiduoti norintys piliečiai tai padaryti galės neišlipę iš automobilio.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Laura Matjošaitytė sako, kad dėl koronaviruso saviizoliacijoje esantys žmonės negalės balsuoti naujai įsteigtame mobiliajame punkte Vilniuje, nes tam nespėta pasiruošti.

Antradienį ji žadėjo, kad galimybė balsuoti atvykus į punktą ir neišlipant iš automobilio bus sudaryta, jei saviizoliacijos vietą rinkėjui leis palikti epidemiologai. Tačiau Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVCS) patikino, kad to padaryti dabartinis teisinis reglamentavimas neleidžia.

„Techniškai tiesiog reikėtų paruošti tą patalpą ir atitinkamai kad šioje patalpoje galėtų balsuoti visi piliečiai, ir piliečiai esantys saviizoliacijoje, mes turėtumėme ne tokį techninį sprendimą, o gerokai sudėtingesnį. Ir tam sudėtingesniam sprendimui, iš tiesų, reikia laiko pasiruošti, reikia komisijos narius paruošti, apmokyti, turi būti srautai reguliuojami“, – trečiadienį balsavimo punkte žurnalistams sakė L. Matjošaitytė. 

„Per tą laiką, kurį mes turėjome sprendimui įgyvendinti, tai buvo sudėtinga padaryti, dėl tos priežasties dedame tašką ir sakome, jog šiame balsavimo punkte gali balsuoti visi rinkėjai, išskyrus saviizoliacijoje esančius“, – pridūrė VRK vadovė.

Ji ragino saviizoliacijoje esančius asmenis registruotis telefonu 1855, kad jie galėtų balsuoti namuose.

Vilniuje trečiadienį apie 10 val. pradėjusiame veikti mobiliajame punkte leidžiama balsuoti neišlipus iš automobilio, jei jame yra vienas asmuo. Po 10 ryto čia eilėje laukė apie 20 automobilių, kai kuriuose jų buvo ir po kelis žmones. VRK ir Vilniaus savivaldybė žadėjo skubiai įrengti punkte kelias balsavimo kabinas, kad atvykusieji galėtų balsuoti atskirai.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną, pirmadienį-ketvirtadienį vyksta balsavimas iš anksto.

Autorius Ignas Jačauskas

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

8 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar keliaujantys kiemeliai prisidėjo prie Naujamiesčio humanizavimo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist