Skaitytojas Skirmantas domisi, ar norėdamas įsigyti šunį turi tai suderinti su daugiabučio kaimynais. „Galbūt reikia jų parašų?“ – svarsto skaitytojas. Vilniaus savivaldybės Administracinės veiklos skyriaus vedėjas Gintaras Leperskas ramina, kad bent jau Vilniuje tokio kaimynų sutikimo tikrai nereikia.

„Gyvūnų laikymo taisyklės, kurios galioja savivaldybės teritorijoje, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos patvirtintas aprašas ir Gyvūnų gerovės apsaugos įstatymas tokio reikalavimo nenumato ir niekada nenumatė“, – tikina pašnekovas. Tiesa, kitose savivaldybėse taikoma tvarka gali skirtis, tačiau augintinio įsigijimo derinti su kaimynais taip pat greičiausiai netektų.

„Dėl visų savivaldybių pasakyti negaliu, tačiau nežinau savivaldybės, kur toks reikalavimas būtų būtinas“, – teigia G. Leperskas.

Vis dėlto, įsigijus gyvūną, jo laikymas kaimynams neturi sukelti nemalonumų. Jei gyvūnas per daug triukšmauja, yra neprižiūrėtas ar kitaip trikdo viešąją tvarką, dėl galimų gyvūnų laikymo reikalavimų pažeidimų galima kreiptis į policiją, savivaldybę ir Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą.

Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje galioja triukšmo prevencijos viešose vietose taisyklės, kuriose nurodyta, kad gyvūnų savininkai privalo užtikrinti, kad jų laikomi gyvūnai netrikdytų rimties ir netrukdytų žmonėms ilsėtis namuose“, – nurodo Vilniaus savivaldybės atstovas.

Visiems gyvūnų augintojams galioja reikalavimai, įtvirtinti Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatyme bei Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos patvirtintame gyvūnų laikymo apraše.

„Be to, kiekvienoje savivaldybėje dar yra papildoma galimybė patvirtinti gyvūnų laikymo taisykles ir tam tikrus individualius reikalavimus nustatyti tik tai savivaldybei“, – nurodo pašnekovas.

Dokumentai, reglamentuojantys gyvūnų laikymą: 

Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymas

Dėl Gyvūnų laikymo savivaldybių teritorijų gyvenamosiose vietovėse tvarkos aprašo patvirtinimo

LRT.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist