Šiandien apie septyni šimtai  6-14 metų vilniečių prisijungė prie iniciatyvos „Hour Of Code“ ir drauge su daugiau nei 100 milijonų bendraminčių iš viso pasaulio šventė technologijas. Į programavimo užsiėmimą Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vaikai skubėjo nešini planšetiniais bei nešiojamaisiais kompiuteriais ir iškart pasinėrė į patrauklias kūrybinio programavimo užduotis.

„Hour of Code – tai gerasis pavyzdys, kaip vaikai sudominami padaryti daugiau, nei įprasta. Iš mokinio vaikas čia tampa kūrėju, kuris savo smalsumą per vieną valandą paverčia rezultatu. Smagu, kad tiek daug atviro ir greito Vilniaus jaunimo jau antrus metus susirenka kurti ir programuoti geresnę mūsų visų miesto ateitį, ir ši puiki  iniciatyva auga – jau plečiasi iš Vilniaus į Kauną, Klaipėdą. Labai skatiname ir sostinės mokyklose  kūrybiškai ir įdomiai pristatyti vaikams IT technologijos ir programavimą, sudominti  būti ne vien technologijų vartotojais, bet ir kūrėjais,“ – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius, technologijų šventėje apsilankęs su savo vaikais.


Į šventę susirinkusius pasitiko įkvepiantis šūkis – „Jei gebate kurti technologijas, galite pakeisti pasaulį“. Jauniesiems programuotojams talkino apie 70 mentorių iš Vinted, Treatwell, Danske, IBM, Robotikos Akademijos ir kt. Mentorių  laukė itin svarbi misija – sudominti ir įkvėpti vaikus, kurie vienai valandai susibūrė išbandyti smagias ir vis tobulėjančias programavimo užduotis. Mentoriais šiemet tapo ne tik technologijų pasauly gerai žinomi kūrėjai, bet ir gabūs vaikai. Keletą metų programavimo būrelį „bit&Byte”  lankantys Kristijonas Augustas ir Lukrecija (11-12 metų)  džiūgavo, galėsiantys šiemet jau patys padėti bendraamžiams po truputį įveikinėti vis sudėtingesnes užduotis su populiariausių  žaidimų herojais ir pamokyti programavimo pradžiamokslio.

Pasak šios iniciatyvos organizatorės – kūrybinių technologijų akademijos vaikams „bit&Byte“ steigėjos Monikos Katkutės-Gelžinės, šiandien Lietuvoje mažiausiai 1000 vaikų ankstų rytą atsikėlė linksmesni, nes skubėjo į „Hour Of Code“ šventę, kur galėjo išbandyti pagrindines programavimo funkcijas, dirbti su „Minecraft“, mokytis „JavaScript“ programavimo kalbos su „Star Wars“ herojais, su naujo Disnėjaus animacinio filmo princese Vajana.


Startuolyje TRAFI dirbanti mentorė Rita papasakojo, ką per programavimo valandą nuveiks 6-7 metų amžiaus vaikai: per supaprastintą žaidimo formą, stumdydami blokelius, mažieji suvoks – kas yra algoritmas, komandos kompiuteriui, ciklai, sąlygos ir ką galima su technologijomis nuveikti.

Iš viso Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir 30-yje regioninių bibliotekų vienu metu į programavimo užduotis pasinėrė per 1500 vaikų, visame pasaulyje – daugiau nei 100 milijonų.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist