Trečiadienį, Vilniaus miesto savivaldybė po ilgų diskusijų ir kelis mėnesius trukusių derybų pritarė siūlymui skirti papildomą finansavimą priminei sveikatos priežiūros grandžiai stiprinti. Anot Vilniaus miesto savivaldybės atstovų, tai kol kas vienintelis miestas Lietuvoje, kuris imasi skatinti medikus pasilikti dirbti tėvynėje, o ne ieškoti laimės svetur. Tikimasi, kad skyrus papildomą finansavimą Vilniuje dirbančių šeimos gydytojų, pediatrų, vidaus ligų gydytojų ir slaugytojų atlyginimai kils iki dvidešimties procentų. Savo ruožtu sostinės poliklinikos kuria strategiją, kaip papildomas lėšas išnaudoti ne tik atlyginimams didinti, bet ir geresniam paslaugų prieinamumui užtikrinti.

Paslaugos kokybiškesnės, pas gydytojus pateksime greičiau

„Džiaugiamės priimtu Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimu. Tai, iš tiesų, suteiks galimybę gydymo įstaigoms išlaikyti darbuotojus, užtikrinti paslaugų kokybę ir prieinamumą. Antakalnio poliklinikoje jau pradėjome ruošti tvarkas, kurios užtikrins šeimos gydytojų ir slaugytojų atlyginimų didėjimą“ – teigė Antakalnio poliklinikos direktorius Evaldas Navickas.

Laukiama sprendimų iš Sveikatos apsaugos ministerijos

Vilniaus miesto savivaldybei priėmus sprendimą skirti papildomą finansavimą šeimos gydytojų ir slaugytojų algoms didinti, visi sužiuro į Sveikatos apsaugos ministeriją, iki šiol nėra aišku, kokia tvarka nuo gegužės 1 d. turi būti didinami atlyginimai šalies gydytojams.

„Jau matome, jog Sveikatos apsaugos ministerijos pažadai prasilenkia su galimybėmis, o tai tik demotyvuoja šiuo metu sistemoje dirbančius gydytojus. Nežinome, kaip ir kokia tvarka bus siekiama didinti medikų atlyginimus nuo gegužės 1 d., todėl belieka laukti“ – teigė Evaldas Navickas.

Aiški strategija, kaip panaudoti papildomą finansavimą

„Manau, kad savivaldybės sprendimas skirtį papildomą finansavimą yra tik pirmas žingsnis gerinant šeimos medicinos paslaugų prieinamumą ir kokybę. Juolab, kad net ir  Šeimos medicinos plėtros 2016 – 2025 veiksmų plane yra numatyta stiprinti šeimos gydytojų komandą įtraukiant socialinius darbuotojus, visuomenės sveikatos specialistus bei mažinti šeimos gydytojų apylinkes. Savivaldybės papildomas finansavimas leis mums žengti pirmus pokyčių  žingsnius“, – sako I.Savickienė.

Pasak I.Savickienės, gavus papildomą finansavimą bus galimybė į gydymo procesą įtraukti atvejo vadybininkus. Šiems darbuotojams galima priskirti daug funkcijų, kurias šiuo metu atlieka šeimos gydytojai ir slaugytojai (arba jos net neatliekamos). Atvejo vadybininkas  pirmiausia padėtų pacientui pasiruošti vizitui pas šeimos gydytoją, o tai leistų pagerinti paslaugų efektyvumą ir kokybę.  Dėmesys pirmiausia bus kreipiamas į vyresnio amžiaus lėtinėmis ligomis sergančius žmones. „Planuojame pacientus diferencijuoti pagal sergamumą tam tikromis ligomis, jų sunkumą. Kuo tokias atvejais galėtų pagelbėti atvejo vadybininkas? Jis kartu su pacientu galėtų sudaryti apsilankymų pas šeimos gydytoją bei gydytojus specialistus planą. Plane taip pat galima numatyti tyrimus, vaistų vartojimą, nustatyti fizinį aktyvumą, žalingus įpročius ir gyvenimo rėžimą. Esame paruošę susirgimų stebėjimo ir prevencijos dienyną, kurį jau naudoja Antakalnio poliklinikos pacientai. Dienyne pacientai savarankiškai žymi svarbius sveikatai duomenis, pvz. kada ir kokius vaistus vartojo, kokie buvo šalutiniai pojūčiai,  ir t.t. Dienyną  užpildyti gali padėti atvejo vadybininkas, kuris taip pat įvertintų  vaistų suderinamumą, o tai itin svarbu pacientams, sergantiems keliomis ligomis.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist