Lietuvos naujienos

A. Zuokas: neturiu ko pykti ant VRK

Buvęs sostinės meras Artūras Zuokas sveikina Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimą nepripažinti jo bei Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) šiurkščiai pažeidus rinkimų finansavimo įstatymą.

„VRK galimų pažeidimų nepripažino šiukščiais ir, kas svarbiausia, partija „Laisvė ir teisingumas išsaugojo finansavimą. Neturiu pykti ant VRK, nes sprendimai mus iš esmės tenkina“, – po penkias valandas trukusio posėdžio kalbėjo politikas.

Vis dėlto, VRK pripažino, kad tam tikrus pažeidimus A. Zuokas ir jo vadovaujama partija padarė, todėl komisijos išvados bus perduotos Specialiųjų tyrimų tarnybai. Tačiau pats A. Zuokas pernelyg to nesureikšmina.

 

„Komisijos visi balsavimai pasiskirstė per pusę. Kaip žinote, komisiją sudaro ir partijų atstovai, ir teisininkai. Tai rodo, kad komisija nežinojo kaip traktuoti esamą situaciją. Kita vertus, tai bandymas komfortabiliai išeiti iš situacijos – kad visos pusės būtų patenkintos“, – sakė politikas.

A. Zuokas neabejoja, kad artėjant savivaldos rinkimams, šiuo tyrimu bandyta pakenkti jo politinei karjerai.

„Daug triukšmo, didelis tyrimas. Neabejotinai, bandymas pakenkti man prieš būsimus savivaldos rinkimus, tačiau nemanau, kad jiems taip pavyko“, – džiaugėsi jis.

 

Kilusį skandalą A. Zuokas palygino su 2019 m. istorija, kai iš jo buvusių namų Užupyje Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyva buvo išvežami Jono Meko meno kūriniai.

„Paskui savivaldybė grąžino ir atsiprašė. Sakyčiau, čia kažkuria prasme labai panašus procesas“, – kalbėjo politikas, pabrėždamas, kad Lietuvoje yra rimtesnių problemų, kuriomis turėtų užsiimti ir VRK, ir kiti tyrėjai.

Dėl skandalo kaltino buvusią žmoną

Gindamas savo poziciją, A. Zuokas kaltino savo buvusią sutuoktinę Agnę Andriulytę. Anot politiko, VRK tyrimas rėmėsi tik jos pateiktais dokumentais ir interpretacijomis.

 

„Čia yra skyrybų atgarsiai. Ačiū Dievui šiandien, galima sakyti, (skyrybos – Elta) irgi pasibaigė“, – žurnalistams sakė A. Zuokas.

Posėdyje dalyvavęs A. Zuokas akcentavo pateikęs atsakymus į visus tyrimą atlikusiai VRK darbo grupei kilusius klausimus susijusius su rinkimų finansavimu. Politikas taip pat atkreipė dėmesį, kad tyrimas tęsėsi gerokai ilgiau nei numato įstatymo nuostatos.

Augustė Lyberytė (ELTA)

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
9 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button