Lietuvos naujienos

A. Veryga: Lietuva palaikytų poziciją kelti sergamumo COVID-19 rodiklio ribą

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad keisti valstybių sergamumo koronavirusu rodiklio ribą ir taip siekti sumažinti privalomos izoliacijos poreikį kol kas neketinama dėl bendros Baltijos šalių pozicijos. Visgi ministras priduria, kad Lietuva palaikytų sprendimą didinti sergamumo rodiklio ribą dėl susiklosčiusios situacijos Europoje.

„Kažkokių išimčių tikrai nesame kol kas nei priėmę, nei padarę, nes visas šitas priemones deriname su kolegomis iš Latvijos ir Estijos, ir bent jau Latvijos kolegos yra kategoriškai prieš atskirų regionų arba sričių išskyrimą. Tad kol mes turim Baltijos šalių burbulą, tikrai negalime tokių vienaasameniškų sprendimų priiminėti dėl išimčių“, – teigė ministras.

Visgi A. Veryga pridūrė, kad Europoje kyla diskusijos apie galimą sergamumo koronavirusu atvejų skaičiaus ribos didinimą, ir Lietuva palaikytų tokį sprendimą.

 

„Europa iš tiesų kalbasi ir manau, kad tikrai tie pokalbiai yra prasmingi, jog būtų peržiūrėta riba, nuo kurios šalys yra įtraukiamos į paveiktų šalių sąrašą. Tas 16 atvejų skaičiaus nustatymas irgi buvo diskusijų rezultatas, ir tikėtina, kad ta riba gali būti pakelta. Nes jeigu dauguma šalių šią ribą peržengia tikrai nebelieka prasmės vieniems nuo kitų izoliuotis, ypač jeigu rodikliai yra panašūs. Tai Lietuva tokią poziciją tikrai palaikys“, – teigė A. Veryga.

Monika Grigutytė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
5 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button