Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad sprendimas perskirstyti vakcinas, didžiąją dalį jų paskiriant sostinei, buvo „operatyvinis“, reaguojant į naujausią epidemiologinę situaciją. Nors ministras pripažįsta, kad situacija sostinėje bloga, tačiau teigia, jog griežtesnių priemonių Vilniaus regionui kol kas nenumatoma.

„Tai buvo operatyvinis sprendimas, nes be to, kad esu sveikatos apsaugos ministras, esu dar ir operacijų vadovas. Tiesiog dirbame ir savaitgaliais, ir vakarais. Kartais sprendimus tenka priiminėti ir labai vėlyvu metu. Tai tiesiog reaguojame į pačią naujausią informaciją, kokią turime“, – žurnalistams surengtoje spaudos konferencijoje ketvirtadienį teigė A. Dulkys.

„Bet šiandieną jau pradėjome skirstyti naujas vakcinas, tai, manau, kad jau visi vakcinavimo centrai turės papildomų vakcinų ir jau kitą savaitę mes turėsime sekti, ar nėra kur nors užsilikusių likučių“, – pridūrė ministras.

Ministras akcentuoja, kad, nepaisant prastos epidemiologinės situacijos, griežtesnių apribojimų Vilniaus regione kol kas neplanuojama įvesti.

„Ne, griežtesnių priemonių nėra numatoma. Jeigu mes pradėtume kiekvieną pasakymą nuo to, kad pavėluota, tai galėčiau pasakyti, kad taip, testavimo nacionalinė strategija Lietuvoje yra pavėluota, ir jeigu mes būtume testavimo priemones pradėję naudoti dar 2020 metais, mes galbūt turėtume kitą rezultatą“, – sakė ministras.

A. Dulkys atkreipė dėmesį, kad didesnės vakcinacijos apimtys taip pat nėra vienintelė priemonė, siekiant suvaldyti blogą epidemiologinę situaciją.

„Pagrindiniai dalykai yra trys: tolesnis efektyvus vakcinavimas, visos galimos testavimo programos, kurias mes esame pasiūlę ir, be abejo, pačių žmonių įsitraukimas. Kada visi šie trys elementai bus kartu, tada mes turėsime rezultatą“, – pabrėžė jis.

ELTA primena, kad dėl sudėtingos epidemiologinės situacijos Vilniaus mieste nuspręsta perskirstyti savaitgalio bei pirmadienio vakcinų siuntas ir skirti sostinės vakcinacijos centrams 44 proc. visų gautų vakcinų, t. y. 46 512 dozių.

Gailė Jaruševičiūtė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kuris vilnietis nusipelno 2022-ųjų metų geriausiojo titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.