Lietuvos naujienos

A. Dulkys: ar bus kvietimas visiems skiepytis ketvirtąja doze nuo COVID–19 dar pasakyti negalime

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys aiškina, kad šiuo metu ketvirtąja vakcinos doze nuo COVID–19 gali pasiskiepyti žmonės, turintys problemų su imunitetu, gydytojo sprendimu.

„Kai kuriose šalyse jau tiesiog leidžiama virš 80, virš 75, virš 70 metų amžiaus grupės žmonėms, labai tikėtina, kad rudenį ir mes pakviesime tam tikrų grupių žmones skiepytis jau ir ketvirtąja doze, sudarysime galimybę“, – antradienį Sveikatos apsaugos ministerijoje žurnalistams teigė A. Dulkys.

Jis mano, kad kvietimas skiepytis ketvirtąją doze visiems žmonėms yra tikėtinas, nes turėsime susidūrimą ir su kitu reiškiniu, kuomet pandemijai atslūgus sugrįš kitos ligos, infekcijos bei vėl žinosime, kas yra gripas. Pasak A. Dulkio, turėsime unikalių situacijų, kuomet žmonės vienu metu sirgs ir gripu, ir COVID–19.

 

„Ar bus kvietimas visiems, šiandien dar pasakyti negalime, yra daromi tyrimai ir tikimės Europos vaistų agentūros horizontalių rekomendacijų, Europos Komisija taip pat šį procesą koordinuoja, labiau norėtųsi bendrų veiksmų Europos Sąjungos mastu. Tačiau kviečiame visus, kas yra nepasiskiepiję, reikia pasiskiepyti ta primine schema ir pasinaudoti tuo, kad vakcinų yra, jos yra nemokamos“, – sakė ministras.

„Nuo rugpjūčio ketvirtai arba antrai sustiprinančiai dozei esame priėmę sprendimą sudaryti galimybę pasiskiepyti žmonėms virš 80 metų”, – pridėjo sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė.

ELTA primena, kad ketvirtąja COVID-19 vakcinos doze nuo gegužės pabaigos gali pasiskiepyti visi pilnamečiai gyventojai, sergantys lėtinėmis imunitetą silpninančiomis ligomis arba kurių imuninės sistemos funkcija yra sunkiai sutrikusi dėl kitų priežasčių, taip pat asmenys, kuriems taikomas gydymas imuninę sistemą slopinančiais vaistais.

 

Pakartotinai pasiskiepyti šiems gyventojams rekomenduojama praėjus 90 dienų po sustiprinamosios vakcinos dozės, dėl to reikėtų kreiptis į gydantį gydytoją. Skiepijant ketvirtą kartą (kam sustiprinamoji dozė buvo antroji – trečią kartą), gali būti skiriama įprasta „Comirnaty“ vakcinos dozė arba pusė „Spikevax“ vakcinos dozės (0,25 ml).

Ignas Dobrovolskas (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
7 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Back to top button