Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė teigia kartu su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu (PAGD) bei savivaldybių vadovais aptarę, kaip turėtų veikti šalies gyventojų įspėjimo sistema. Taip pat, pasak jos, buvo sutarta per šią savaitę inventorizuoti visus savivaldybėse esančius kolektyvinės priedangos statinius ir atnaujinti jų žymėjimą.

„Pastaruosius 10 metų matome, kad dėmesio ekstremalių situacijų valdymui arba civilinei saugai buvo nepakankamai. Todėl šiandien reaguojant į tas aktualijas, kurios yra pasaulyje, turime priimti svarbius ir būtinus sprendimus“, – antradienį žurnalistams po susitikimo su PAGD bei savivaldybių vadovais teigė A. Bilotaitė.

Ministrė taip pat pridūrė rekomendavusi visoms Lietuvos savivaldybėms pasirūpinti saugiomis darbo vietomis sprendimų priėmėjams.

„Visos savivaldybės turėtų įsivertinti ir susidėlioti tiek algoritmus, tiek vietas, kur jie (savivaldybių tarybų atstovai – ELTA) dirbtų esant atitinkamai situacijai. Sutarėme ir dėl mokymų, teisės aktų pakitimų, kad atitiktų šiandienos aktualijas“, – sakė politikė.

Susirinko informaciją apie priedangai tinkamus rūsius ir požemines aikšteles

A. Bilotaitė pažymėjo, kad, pagal galiojančius teisės aktus, prieglobstį kolektyvinės apsaugos statiniuose turėtų rasti bent 10 proc. gyventojų. Jos teigimu, tokių statinių šiuo metu yra pakankamai. 

„Pagal šiuo metu galiojančius civilinės saugos teisės aktus, kiekvienoje savivaldybėje kolektyvinės apsaugos statiniuose priedangą turi rasti bent 10 proc. toje savivaldybėje gyvenančių gyventojų, neskaičiuojant vaikų ir neįgaliųjų“, – sakė ministrė.

„PAGD duomenimis, šiuo metu mes savivaldybėse tokių statinių turime 1900 ir jose galėtų tilpti 1,2 mln. žmonių – tai yra apie 40 proc. mūsų gyventojų“, – aiškino ji.

Be to, A. Bilotaitės tikinimu, ministerija turi informacijos apie visus statinius, tinkančius gyventojų priedangai.

„Esame susirinkę informaciją iš Registrų centro apie Lietuvoje esančius rūsius, požemines aikšteles, cokolinius aukštus. Mūsų turima informacija sako, kad šiose objektuose tikrai galėtų rasti priedangą visi Lietuvos gyventojai. Tai, žinoma, yra teorinis paskaičiavimas, todėl mes ir prašome savivaldybių įsivertinti tuos pačius objektus, jų situaciją ir būklę. O reikalui esant, imtis tam tikrų veiksmų, kad tos patalpos būtų pritaikytos“, – teigė ministrė.

Ignas Dobrovolskas (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

5 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist