Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitikime su startuolių asociacijos „Unicorns Lithuania“ vadovais aptarė, kaip pritraukti talentus ir padėti šalies startuoliams augti. Taip pat aptartos galimos paramos Ukrainai priemonės.

„Pasaulinį pripažinimą pelnę startuoliai, ypač vienaragiai, yra vienas svarbiausių modernios, tvarios ir inovatyvios ekonomikos bruožų. Džiugu, kad šį mėnesį Lietuvoje atsirado jau antrasis vienaragis – „Nord Security“. Mažindami biurokratinę naštą, pritraukdami naujas investicijas ir talentus turime siekti, kad Lietuva taptų startuoliams ir vienaragiams patraukliausia valstybe mūsų regione. Kol kas mažesnė už mus šalis Estija turi net 10 vienaragių“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė.

A. Armonaitė pristatė ministerijos iniciatyvas, kurios padėtų į Lietuvą pritraukti talentus ir didintų mūsų šalies konkurencingumą. Ministerija plėtoja su darbo vieta nesusietus „Tech – vartų“ migracijos kelius, kurie sudarytų sąlygas lietuviu kilmės ir užsienio talentams išbandyti gyvenimą Lietuvoje, teikti paslaugas ir tęsti karjerą mūsų šalyje.

Taip pat ministerija siūlo skirti vienkartines kompensacijas labiausiai trūkstamų aukštos pridėtines vertės sektorių darbuotojų (lietuvių kilmės ir užsieniečių) pritraukimui – informacinių technologijų, gyvybės mokslų, inžinerijos. Šios ministerijos parengtos Užimtumo įstatymo pataisos įsigalios pritarus Seimui.

„Šiandien turime priimti labai svarbius sprendimus dėl talentų pritraukimo, teisinės bazės tobulinimo ir verslą reguliuojančių institucijų efektyvumo didinimo. Tai būtina, kad ir toliau galėtume telkti ir skatinti startuolius bei visuomenę kurti Lietuvos – sėkmingos modernios valstybės, grįstos aukštos pridėtinės vertės ekonomika – ateitį“, – sako asociacijos „Unicorns Lithuania“ vadovė Inga Langaitė.

Susitikimo metu, kaip nurodoma Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pranešime, aptarti ruošiami akcinių bendrovių įstatymo pakeitimai, startuolių finansavimas ir sandorių reguliavimas, perteklinių biurokratinių reikalavimų mažinimas bei kiti klausimai.

Taip pat aptartos galimybės karo niokojamai Ukrainai teikti trūkstamą kompiuterinę įrangą. Pasak A. Armonaitės, kai ji balandžio viduryje lankėsi Ukrainoje ir bendravo su šios šalies ministrais, šie teigė, jog okupantai sunaikino, sugadino ar pavogė dešimtis tūkstančių kompiuterių, kitos įrangos.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija ypatingą dėmesį skiria Lietuvos startuolių ekosistemos vystymui, nes tai vienas prioritetų kuriant konkurencingą ir tvarią inovacijų sistemą.

Ministerijos pateiktais duomenimis, šiuo metu 737 Lietuvoje veikiančiuose startuoliuose dirba 14,4 tūkst. darbuotojų, kurie vidutiniškai gauna 3,1 tūkst. eurų dydžio darbo užmokestį, o vien paskutinį praėjusių metų ketvirtį startuoliai sumokėjo 59,2 mln. eurų mokesčių – tai 12 proc. daugiau nei ankstesnį metų ketvirtį.

Asociaciją „Vienaragiai LT“ (dabar „Unicorns Lithuania“) pernai balandį įsteigė septyni didieji Lietuvos startuoliai – asociacija siekia iki 2025 m. patrigubinti Lietuvos startuolių ekosistemą, tampant svarbiu Lietuvos ekonomikos augimo varikliu. Siekiama, kad ateityje startuolių skaičius viršytų 2000, juose dirbtų apie 30 tūkst. darbuotojų, o sumokėtų mokesčių suma siektų apie 375 mln. eurų per metus.

2019 m. pabaigoje pirmuoju vienaragiu Lietuvoje tapo internetinė naudotų drabužių mainų ir prekybos platforma „Vinted“. Šių metų balandį lietuvių kibernetinės saugos sprendimų bendrovė „Nord Security“ oficialiai tapo antruoju Lietuvoje vienaragiu.

Vienaragiais vadinami itin sėkmingi startuoliai, kurių rinkos vertė viršija 1 mlrd. eurų.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

11 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist