Lietuvos naujienos

A. Armonaitė ragina nusiteikti: griežtų priemonių reikia, jei norime vėl mėgautis gyvenimu

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė po šeštadienį vykusio pokalbio su premjere Ingrida Šimonyte sako, kad reikia būti pasiruošus griežtiems sprendimams dėl COVID-19 pandemijos valdymo.

„Aš tiesiog noriu anonsuoti iš anksto, kad situacija iš tiesų yra labai sudėtinga, ir tam, kad mes 2021 m. galėtume greičiau atsidaryti, greičiau išeiti ir pasimėgauti gyvenimu, reikės griežtų sprendimų. Tam tiesiog turime būti pasiruošę“, – šeštadienį žurnalistams prie Vyriausybės sakė A. Armonaitė.

Visgi ministrė neįvardino konkrečių priemonių, kokių naujoji valdžia ketina imtis artimiausiu metu.

 

„Konkretūs atsakymai paaiškės labai greitai. Mes, ko gero, rytoj turėsime Vyriausybės posėdį“, – sakė ji, pridurdama, kad, ko gero, visų verslininkų, kuriems dar griežtesnės karantino priemonės gali reikšti visišką užsidarymą, interesas yra kuo greičiau atkurti normalų gyvenimą šalyje.

„Aš manau, kad verslo interesas yra sveiki žmonės ir verslo interesas yra galimybė kuo greičiau kitais metais atsidaryti: atidaryti šalį, barus, galerijas, viską… Tam, kad mes tai galėtume padaryti greičiau kitais metais, mums reikia šiandien sumažinti susirgimų ir mirčių skaičių. Dabar situacija yra nevaldoma“, – teigė ji.

Lietuva ketvirtą parą fiksuoja didesnį nei trys tūkstančiai užsikrėtimų koronavirusu skaičių per parą. Penktadienį, ištyrus 13 428 ėminius, nustatyta 3303 nauji koronaviruso infekcijos atvejai.

 

Naujasis sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys penktadienį pristatė tikslus, kurių pirmiausiai sieks suvaldant COVID-19 pandemiją. Tarp tokių tikslų siekis, kad kontaktą su COVID-19 užsikrėtusiuoju turėję asmenys būtų kuo greičiau izoliuoti, kad teigiamų testų skaičius, nemažinant testavimo apimčių, nuo visų atliktų tyrimų, neviršytų penkių procentų ir, kad pačių atvejų skaičius būtų mažesnis nei 200 per dieną. Taip pat ministras deklaravo, kad bus siekiama, jog šimtas COVID-19 sergančių žmonių neužkrėstų daugiau kaip 100 kitų žmonių.

Penktadienį A. Dulkys konkrečių priemonių neįvardino, tačiau minėjo, jog šios bus susijusios su karantinu ir žmonių judėjimo apribojimu, su gyventojų vakcinacija, pagalba gydymo įstaigoms, globos namų ir kitų rizikos objektų priežiūra. Galiausiai – su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbo optimizavimu.

Neatmeta griežtesnių karantino priemonių

Kaip penktadienį žurnalistams sakė premjerė Ingrida Šimonytė, nereikėtų atmesti galimybės, kad nuo pirmadienio Lietuvoje gali būti įvesti nauji karantino ribojimai. Sekmadienį kaip tik numatomas ir pirmasis Vyriausybės posėdis. Jis bus skirtas koronaviruso pandemijos valdymo klausimams.

 

Dar iki Seimui penktadienį patvirtinant Vyriausybės programą, I. Šimonytė ne kartą išsakė nuomonę, kad reikia griežtinti karantino sąlygas, jei norima suvaldyti pandemiją. COVID-19 pandemijos suvaldymo klausimus I. Šimonytė aptarė penktadienį su ekspertais. Vyriausybės sprendimu karantinas pratęstas iki gruodžio 31 dienos.

Benas Brunalas (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
7 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button