Lietuvos naujienos

80 merginų ir moterų prie Rusijos ambasados ragino nutraukti agresiją prieš ukrainietes

Šeštadienį Vilniuje, prie Rusijos ambasados, surengta protesto akcija. Į ją susirinkusios moterys siekė atkreipti dėmesį į okupantų karių žiaurumą Ukrainoje, prievartą prieš šios šalies moteris ir vaikus.

Protesto akcijos dalyvės rinkosi prie praėjusią savaitę reaguojant į šalies agresiją Ukrainoje raudonai nudažyto tvenkinio. Siekdamos atkreipti dėmesį į Ukrainos moterų išgyvenamas kančias, jos išsirikiavo surištomis rankomis, „sukruvintomis“ kojomis ir kelnaitėmis, su maišais ant galvų, su kruvinais žaislais rankose.

Šeštadienį taip pat buvo renkamos aukos – už jas bus perkamos kontracepcijos tabletės, nėštumo testai, vaistai nuo lytinių ligų ukrainietėms moterims ir nepilnametėms mergaitėms.

 

Panaši akcija buvo surengta ir Taline priešais Rusijos ambasadą, kur 20 susirinkusių moterų taip pat norėjo atkreipti dėmesį į rusų kareivių prievartos atvejus Ukrainoje. Pasak akcijos organizatorių, „Rusijos kariai prievartauja ir žudo nekaltas moteris ir vaikus Ukrainoje. Žmonės, kurie palaiko šį karą, tuo pačiu palaiko ir karo nusikaltimus, akivaizdžius žiaurumus ir patys yra šių aktų bendrininkai. Tai mūsų žinia Putino režimui (Rusijoje, Estijoje ir visur)“.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
34 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Back to top button