Ir Lietuvoje išpopuliarėjusiai parduotuvei „Temu“ buvo pateiktas teisinis skundas. Europos vartotojų grupės BEUC teigimu, Kinijos internetinė mažmenininkė kaltinama tuo, kad „nesugebėjo apsaugoti vartotojų“ ir „taikė manipuliacinę praktiką, kuri pagal naujausius ES teisės aktus yra neteisėta“.

Portalas „Sky News“ skelbia, jog teisiniame skunde teigiama, kad bendrovė pažeidžia naujus reglamentus, kurie reiškia, kad nesvarbu, kur bendrovė yra įsikūrusi, produktai, jei parduodami Europos vartotojams, turi būti parduodami pagal europinius standartus.

Parduodami sprogstantys daiktai

Jungtinės Karalystės vartotojų grupė „Which?“ parduotuvėje rado parduodamų ginklų ir šildytuvų, kurie „gali sprogti“.

„Džiugu, kad kitos Europos vartotojų grupės susivienijo ir reikalauja, kad „Temu“ atsakytų už tai, kad neužkirto kelio nesaugių produktų patekimui į žmonių namus“, – sakė „Which?“ politikos ir paramos skyriaus direktorė Rocio Concha.

Teisiniame skunde bendrovė kaltinama „manipuliacine veikla“, pavyzdžiui, tuo, kad ištrinti paskyrą yra sunkiau nei ją sukurti, ir klientų klaidinimu dėl kainų.

Skunde „Temu“ taip pat kaltinama tuo, kad leidžia kai kuriems savo prekybininkams būti nesusekamiems vartotojų, o tai prieštarauja ES teisės aktams.

Skunde taip pat teigiama, kad „Temu“ nepakankamai aiškiai nurodo, kodėl tam tikri produktai rekomenduojami pirkėjams, o tai taip pat prieštarauja ES teisei.

„Temu“ pareiškime „Sky News“ sakė: „Mūsų įsipareigojimą laikytis reikalavimų ir norą bendradarbiauti su suinteresuotosiomis šalimis visame pasaulyje rodo mūsų aktyvūs veiksmai“.

Nutraukimo deklaracija

„Temu“ su Vokietijos vartotojų organizacijų federacija pasirašė deklaraciją dėl veiksmų nutraukimo, kuria įsipareigojo spręsti iškeltus klausimus.

Be to, „Temu“ su Pietų Korėjos sąžiningos prekybos komisija pasirašė produktų saugos įsipareigojimą, kuriuo įsipareigojo sukurti išsamią nesaugių produktų aptikimo, prevencijos ir pašalinimo iš apyvartos sistemą.

„Kalbant apie BEUC skundą, į jį žiūrime labai rimtai ir jį kruopščiai išnagrinėsime. Tikimės tęsti dialogą su atitinkamomis suinteresuotosiomis šalimis, kad pagerintume „Temu“ vartotojams teikiamas paslaugas“, – rašė „Temu“.

Autorius: TV3.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

24 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pasaulinės žvaigždės Rita Ora koncertas turi būti nemokamas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist