Namai statomi labai dažnai, tačiau ir statybų darbai nuolat tobulinami ir tikslinami, kad darbas būtų atliekamas kuo greičiau ir kokybiškiau. Šiandien kiekviename statomame name turi būti lietaus nuotekų sistema, susidedanti iš latakų ir lietvamzdžių. Stogo lietaus sistemos paskirtis – surinkti nuo stogo nubėgantį vandenį ir nukreipti jį tinkama kryptimi, kad vanduo nepažeistų namo fasado ir kiemo grunto.  Lietaus surinkimo sistemos padeda apsaugoti namą ir suteikia jam papildomų estetinių detalių.

Kaip kinta statybų sektorius ir kuomet atsiranda lietvamzdžiai?

Senovėje niekas neįrengdavo lietaus nuvedimo ir surinkimo sistemos, tačiau ant žolės stogo pakraštyje žmonės dėdavo stambius akmenis, kad nuo stogo krentantis vanduo neišplautų griovių. Dabar statybininkai ir stogdengiai turi rinktis iš itin plataus lietaus nuotekų sistemų asortimento, o šiame straipsnyje pasiūlysiu į ką atkreipti dėmesį.

Lietaus nuvedimo sistemos daugiausia skirstomos į dvi rūšis

Kaip jau išsiaiškinome lietaus nuvedimo sistemos yra reikalingos visiems nuosaviems namams apsaugoti nuo nereikalingo kritulių pertekliaus ir suteikiant namui estetiškumo, tačiau kokios yra nuvedimo sistemos? Lietaus vandens nuvedimo sistemos yra tik dvi, viena iš jų yra metalinė, o kita plastikinė. Šios lietaus nuotekų sistemos privalumas yra tai, kad ją lengva montuoti.

Lietaus vandens nuvedimo sistemų (lietvamzdžių, latakų ir kt.) platų asortimentą rasite čia: budmat.com/lt/kategorija/lietaus-nuvedimo-sistemos-48.

Latakus ir lietvamzdžius lengva sujungti, juos lengva pjauti metaliniu pjūklu, o jų montavimui nereikia specialių įgūdžių. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad plastikinė lietaus sistema nerūdys ir teoriškai ji turėtų būti patvaresnė nei metalinė, bet tai tik teorija. Jeigu nuspręsite rinktis plastikinę lietaus nuotekų sistemą savo namo stogui, nesirinkite klijuotų latakų, nes jie gali nukristi po 5 metų. Jei parenkama plastikinė lietaus nuvedimo sistema be klijų sujungimų, o specialios dalys sujungiamos guma – kokybė garantuota.

Plastikinių latakų ir lietvamzdžių trūkumas yra tas, kad jie neatrodo tvirti

Latakai turi ir trūkumų, dėl karštos temperatūros latakai gali pakeisti savo formą, nes plastikas įkaista ir deformuojasi. Taip pat reikia nepamiršti, kad neteisingai sumontuoti (per aukšti) plastikiniai latakai gali įtrūkti nuo gausaus sniego, nes jie nėra tokie tvirti kaip metaliniai latakai. Metalinį lietaus lataką montuoti sudėtingiau nei plastikinį, o su metalu reikia turėti geras skardos žirkles ir turėti tam tikrų įgūdžių. Tačiau jie tikrai atrodys tvirtesni nei plastikiniai latakai. Nepamirškite, kad metalinės lietaus nuotekų sistemos taip pat gali būti nekokybiškos. Nerekomenduojama rinktis skardinės lietaus sistemos iš įprastos stogo skardos. Šių latakų ir lietvamzdžių vidus bus padengtas tik gruntu, kuris nėra toks patvarus kaip išorinė danga. Geriausi latakai ir lietvamzdžiai yra pagaminti iš specialios storesnės (0,6 mm. storio) skardos su patvaria gryna danga iš abiejų pusių.

Geriausia rinktis pusapvalius latakus, nes juos geriausia nuplauti lietaus vandeniu

Tačiau puslankiai ne visada tinka išorei, todėl nepamirškite, kad grožis reikalauja aukų, o jei renkatės stačiakampius latakus, kartais teks juos papildomai išvalyti. Lietaus nuvedimo sistemos latakus geriausia sujungti tarpusavyje tam skirtomis jungtimis, o ne įkišti vienas į kitą ir tvirtinti kniedėmis. Su spaustukais sujungta sistema bus patvaresnė ir nepraleis vandens per jungtį.

Tikimės, jog šie patarimai padės tinkamai išsirinkti latakus, kurie puoš ir saugos jūsų namus. Juk svarbiausia išlaikyti namo kokybę, kuriame gyvensite gal net ir visą savo gyvenimą.

Lietvamzdžius, latakus, stogų dangas ir jų priedus rasite budmat.com elektroniniame kataloge

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist