Vilniaus meras Remigijus Šimašius ir vicemeras Valdas Benkunskas šiandien apsilankė Lazdynų daugiafunkcio sveikatinimo centro statybvietėje, kuris duris atvers jau kitamet. Susitikimo metu sostinės vadovai su rangovais aptarė statybų eigą, atliktus ir planuojamus darbus. 

„Prieš pusmetį duris atvėręs Fabijoniškių baseinas yra pirmasis miesto pastatytas baseinas, atkurus Nepriklausomybę, o jau kitąmet bus pastatytas ir antras didesnis Lazdynų daugiafunkcis sveikatinimo centras, kuris turės vienus moderniausių Baltijos šalyse 50 ir 25 m ilgio plaukimo baseinus. Tai padės ir kiekvienam miestiečiui ugdyti savo plaukimo įgūdžius, ir profesionalams toliau išlaikyti Lietuvą plaukimo padangės aukštumose,” – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius. 

Nugriovus beveik keturis dešimtmečius veikusį ir modernių reikalavimų nebeatitikusį senąjį baseiną bus atidarytas naujas sveikatinimo centras su dviem – 50 ir 25 metrų – plaukimo baseinais. Tarptautinės plaukimo federacijos reikalavimus atitinkančiame centre atsiras vieni moderniausių Baltijos šalyse plaukimo baseinai. Aštuonių takeliu 50 metrų baseinas bus skirtas plaukimui, o 25 metrų – ir šuoliams į vandenį. Centre veiks ne tik baseinų kompleksas, bet ir treniruočių salės, pirčių zonos, Šalia plaukimo baseinų bus įrengta 1200 sėdimų vietų žiūrovams. Centre bus įrengti šiuolaikiški persirengimo kambariai, modernūs dušai, o prie pastato – 105 vietų automobilių stovėjimo aikštelė

„Norėdami sudaryti palankias sąlygas visiems sportininkams, besitreniruojantiems Lazdynų baseine, miesto savivaldybės komanda užsibrėžė ambicingą tikslą: kad visi Vilniaus antrokai išmoktų plaukti. Smagu, kad vien šiemet mokymo plaukti projektuose jau sudalyvavo apie 2,5 tūkst. Vilniaus antrokų (vienam vaikui skiriame 32 plaukimo pamokas). Šį skaičių planuojame padvigubinti, ar net patrigubinti, kai atsidarys Lazdynų daugiafunkcis sveikatinimo centras“ – sako Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas. 

Statytojai aprodė statybvietę, kurioje jau atlikta apie 40 proc. reikalingų darbų, išlieti monolitiniai pamatai, atraminės sienos, įrengtos olimpinio ir šuolių į vandenį baseino atraminės sienos ir monolitinės plokštės, žiūrovų tribūnos, metalinės kolonos, didžioji dalis metalinių santvarų. Sprendžiami klausimai dėl stogo metalinių plokščiu. 

„Liepą bus parengti gaisrinės signalizacijos, procesų valdymo automatizacijos, technologinės dalies ir praėjimo kontrolės projektai. Šiuo metu vyksta pastato metalinio karkaso (sijų ir santvarų) montavimo darbai, o pastato mūrijamos sienos, betonuojamos monolitinės grindys, tvarkomi inžineriniai tinklai, šilumos mazgas. Netrukus bus pradėta projektuoti ir SPA zona“ – sako bendrovės ,,Irdaiva” generalinis vadovas Vytas Lopinys. 

Būsimasis baseinas bus valdomas koncesijos būdu – naujasis operatorius turės užtikrinti tinkamą infrastruktūros valdymą, jam bus perduotas daugiafunkio centro administravimas, techninė priežiūra, automobilių stovėjimo aikštelės priežiūra. Operatorius taip pat turės įsipareigoti atlikti patalpų apdailos, remonto, montavimo, priežiūros darbus. Konkurso laimėtojas teiks ne tik viešąsias paslaugas, bet galės organizuoti ir komercinę veikla, kurti naujas darbo vietas, Koncesijos sutartis bus sudaryta iki 14 metų laikotarpiui. 

Bendra projekto vertė – 21,8 milijonas eurų. Iš jų – 11,6 milijonų eurų — ES ir valstybės biudžeto, 1,2 milijono eurų – savivaldybės ir likusi suma — 9 milijonai eurų – valstybės investicijų programos lėšos. 


Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

4 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar tikitės, jog naujasis meras pakeis sostinę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.