Nacionalinių švenčių metu švenčiame ir pagerbiame šalies paveldą ir istoriją. Tai taip pat yra proga parodyti artimiesiems ir draugams, kad juos prisimenate ir vertinate. Galbūt išrinkti gerą dovaną nacionalinei šventei gali pasirodyti nemažas iššūkis – tačiau šiek tiek pagalvoję ir pasitelkę kūrybiškumą tikrai galite rasti puikią dovaną. O kad būtų lengviau, pateikiame keletą patarimų ir idėjų renkant dovaną valstybinėms šventėms.

Kaip išrinkti dovaną valstybinių švenčių proga

Vienas dalykas rinktis sau, o visai kitas – rinkti dovaną kitam. Renkant dovaną kitam asmeniui bet kokių švenčių proga, svarbu atsižvelgti į jo pomėgius ir pageidavimus. Pagalvokite, kas jiems patiktų, ką jie naudotų. Jei jie mėgsta istoriją, galbūt labiausiai tiks knyga ar filmas apie šalies istoriją. Jei jie yra gurmanai, galite padovanoti jiems kulinarinę knygą arba tradicinių valgių restorano kuponą.

Jei kito pomėgius išmanote prastai, stenkitės išrinkti bent kažką, kas patiktų ir jums. Galbūt tai patiks ir kitam!

Nacionalinės dovanos užsieniečiui parinkimas

Dovanojant dovaną užsieniečiui, apsvarstykite galimybę padovanoti jam ką nors, kas atspindi šalies kultūrą ar tradicijas. Keletas tokių dovanų idėjų: tradiciniai drabužiai ir drabužiai su lietuviška simbolika, lietuviškas meno kūrinys arba lietuviškos muzikos kompaktinė plokštelė. O jei norėtumėte paskatinti užsienietį apsilankyti Lietuvoje, galite dovanoti gidą ar žemėlapį.

Dar viena puiki idėja – dovanoti lietuviškus gardumynus. Kadangi dažniausiai užsieniečiai nėra daug ragavę lietuviškų delikatesų, tai juos gali labai sudominti ir nustebinti.

Geriausių dovanų idėjos Valstybės ir Nepriklausomybės atkūrimo dienai

Vasario 16-ąją švenčiam Valstybės atkūrimo dieną, o kovo 11-ąją – Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Puikios dovanų idėjos šioms nacionalinėms šventėms yra patriotiniai daiktai, pavyzdžiui, vėliavos, apranga ir aksesuarai su lietuviška simbolika. Taip pat galite dovanoti nacionalinį pasididžiavimą skatinančią dovaną, tarkim, knygą apie šalies istoriją.

O liepos 6-ąją švenčiame pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus karūnavimo dieną. Taip pat minima ir Tautiška giesmė – šią dieną apskritai siekiama puoselėti pagarbą šiai giesmei, istorinei atminčiai. Todėl nors puikiai tinka dovanoti visas anksčiau minėtas lietuviškas dovanas, galima dar labiau pabrėžti šalies istoriją. O istorija ypač pabrėžiama knygose susijusia tema, tradiciniuose liaudies meno kūriniuose, drabužiuose ir papuošaluose, liaudies muzikos kompaktinėse plokštelėse. Labai tinka dovanoti ir bilietą į renginį, susijusį su istorija ar lietuvybe!

Dovanos kitų valstybinių švenčių proga

Nors greičiausiai kalbant apie valstybines Lietuvos šventes pirmiausia į galvą ateina būtent su valstybės įkūrimu ir atkūrimu susijusios šventės, nepamirškime ir kitų valstybinių švenčių!

Žinoma, Naujieji metai, Kalėdos ir Velykos yra visame pasaulyje minimos šventės – ir dovanos šiomis progomis dažnai arba individualios, arba gan tarptautiškos, pavyzdžiui, gero gėrimo butelis. Tačiau ir čia galite įpaišyti tautišką atspalvį: vietoj prancūziško vyno dovanoti lietuvišką vyną arba midų. Velykų metu galite dovanoti krepšelį su tradiciškai margintais kiaušiniais ir lietuviškais gardumynais – kaip ir per Kalėdas, tik jau be margučių. Tiktų ir su švente susijęs tradiciškas amatininkų dirbinys.

Jeigu norisi kažką padovanoti Žolinių arba Joninių proga, labai tinka tradicinis lietuviškas vainikas iš gėlių ir žolynų. Taip pat galima dovanoti meno kūrinį, filmą arba knygą, susijusius su lietuviškomis tradicijomis arba šiomis šventėmis. O jei visai nekyla kitų minčių, galite padovanoti ir kuponų! Pavyzdžiui, padovanoję kuponą lietuviškų valgių restoranui, suteiksite progą paragauti įvairių tautinių patiekalų.

Geriausi lietuviški suvenyrai dovanai

Visgi, turbūt pirma kilusi mintis ieškant Lietuvą reprezentuojančios dovanos yra suvenyrai. O jų yra pačių įvairiausių ir tikrai galima rasti žmogui patinkantį suvenyrą! Jau minėjome drabužius, vėliavas, bet taip pat galite dovanoti užrašų knygeles, darbo kalendorius, rašiklius su Lietuvos vaizdais ir simbolika, suvenyrinius žaidimus, ženkliukus, magnetus, skirtukus ir daug daugiau. Tinkamiausias suvenyras visada priklauso nuo žmogaus pomėgių. Jei jis daug skaito, galbūt tai skirtukas, o jeigu mėgsta žymėtis darbus – užrašinė arba darbo kalendorius.

Į ką atkreipti dėmesį renkant lietuvišką dovaną ir kur jas pirkti

Kad ir ką rinktumėte dovanai, visada reikia pagalvoti apie kelis dalykus. Pirmiausia, kaip minėjome, apmąstykite kito žmogaus polinkius. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į kokybę: įsitikinkite, kad dovanojamas lietuviškas daiktas tikrai gamintas Lietuvoje. Jei ne, ar bebūtų prasmė jį dovanoti? Pagalvokite ir apie medžiagas. Medis, molis, gintaras – tai yra natūralios, Lietuvos dvasią gerai įkūnijančios medžiagos. O plastmasinis daiktas, ypač nekokybiškas, gali atrodyti labai pigiai ir būti nejaukus ir nepatvarus. Maistas taip pat turėtų būti iš kuo natūralesnių, sveikesnių ingredientų.

O lietuviškų dovanų valstybinėms šventėms galite rasti daug kur. Gera idėja yra apsilankyti mugėse, kadangi čia susirenka daug savo dirbinius siūlančių amatininkų. Tikrai kažką rastumėte ir suvenyrų parduotuvėse. Visgi, turbūt lengviausia yra išsirinkti internete. Siūlome pasižvalgyti dovanų valstybinėms šventėms ir elektroniniame knygyne Pegasas.lt! Čia yra daug kokybiškų lietuviškų dovanų visiems skoniams ir poreikiams.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar tikitės, jog naujasis meras pakeis sostinę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.